... Слово № 65: Рік Божого Милосердя

< квітня 2016 >

Слово № 65: Рік Божого Милосердя PDF Друкувати Електронна адреса
Понеділок, 04 квітня 2016 16:18

altСвятіший Отець Франциск Папа Римський проголосив 2016 рік Надзвичайним Ювілейним Роком Божого Милосердя. Саме цій непересічній події редколегія "Слова" вирішила присвятити новий номер журналу. Адже сам термін "милосердя" є набагато глибший, ніж може здаватись на перший погляд і повноту його значення годі й охопити. Тому дописувачі поставили перед собою завдання з різних сторін поглянути на чесноту милосердя, показати її сенс, її потрібність у сучасному світі, спонукати читачів до творення діл милосердя, тим самим наслідуючи милосердного Бога.

Вже з перших сторінок читач зможе розважити над безмірним Божим милосердям (о. д-р Мирон Бендик "Господи, милість Твоя безмірна..."). Бог і людей вчить бути милосердними: його досконалі учні і послідовники подивляли своїм милосердям як у минулому (Салій Василь "Апостоли милосердя"), так і сьогодні (Віталій Миська "Папа Франциск - місіонер милосердя"). На прикладі євангельської вдови, що жертвувала на храм читач навчиться, якою повинна бути милостиня (Володимир Тухлян "Поклала увесь свій прожиток, який мала..."). Однак часто трапляються ситуації, коли зроблені діла милосердя не мають вартості в очах Божих (Андрій Витівський "Під маскою милосердя").

Увазі читачів пропонується інтерв'ю з о. Ігорем Цмоканичем, місіонером Божого Милосердя у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії ("Прийдіть і пізнайте, що благий Господь..."). "Слово" також запросить молодь на важливу подію, яка відбудеться влітку цього року - Світовий день молоді у Кракові (Тарас Жеплінський "Пророча ініціатива"). Читач знайде відповідь на запитання, що таке Ювілейний рік, яка мета проголошення Ювілейного року (Мар'ян Топорович "Надзвичайний Ювілейний рік Божого Милосердя"). "Слово" не оминуло увагою мандрівки Великого Посту, у якій ми зараз перебуваємо (Євген Карпінець "А чому постиш ти?"). Сенс милосердя дуже гарно розкривається у художній літературі (Андрій Нискогуз "Жити серцем") і кінематографі (Ігор Бриндак "Список Шиндлера: а хто є мій ближній?").

Думками про вагу чесноти милосердя з читачами поділяться блаженіший Любомир (Гузар) ("Милосердя не має границь") і преосвященний владика Григорій (Комар) ("Бог хоче робити милосердя нашими руками"). І традиційно на останніх сторінках часопису поезія від семінаристів, літопис і призовий кросворд.