... Дрогобицькі семінаристи взяли участь у конференції, присвяченій о. Єремії Ломницькому [ФОТО]

< жовтня 2017 >

Дрогобицькі семінаристи взяли участь у конференції, присвяченій о. Єремії Ломницькому [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Понеділок, 30 жовтня 2017 16:28

alt27-28 жовтня 2017 року дрогобицькі семінаристи взяли участь у ІV Міжсемінарійній науково-практичній конференції «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників», яка відбулась у Івано-Франківській духовній семінарії імені свщмч. Йосафата. У конференції взяли участь студенти усіх семінарій УГКЦ, історики та науковці. Чисельно були присутні сестри служебниці Непорочної Діви Марії, співзасновником яких був о. Єремія Ломницький.

Розпочалась конференція архієрейською Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Йосафат (Мощич) у співслужінні отців-настоятелів семінарії та учасників конференції. Відтак після привітальних слів ректора ІФДС прот. Олеся Будзяка, генеральної настоятельки ССНДМ с. Софії Лебедович та представника міської влади стартували пленарні засідання. У першій частині конференції доповідачі зосередились на постаті о. Єремії Ломницького, який був першим ректором Станіславівської духовної семінарії та співзасновником згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії. Слухачі мали можливість почути доповіді ректора ІФДС прот. Олеся Будзяка, с. Орести Борщовської ССНДМ, віце-ректора ВІФБС о. Єроніма Гріма ЧСВВ, та голови Постуляційного центру беатифікації УГКЦ о. Полікарпа Марцелюка ЧСВВ. Друга частина конференції стосувалась блаженних новомучеників УГКЦ Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка. Тут доповідачами були викладачі семінарії канд. іст. наук Олег Єгрешій, доктор філософії о. Віталій Козінчук, та канд. іст. наук Олег Савчук. На завершення пленарного засідання відбулась загальна дискусія, яка закрила перший день роботи конференції.

28 жовтня після Утрені і Літургії, яку очолив віце-ректор ІФДС о. Андрій Чорненко, розпочались секційні засідання, під час яких семінаристи мали можливість представити свої доповіді. Праця відбувалась у 3 секціях, які модерували с. Ореста Борщовська ССНДМ, о. Полікарп Марцелюк ЧСВВ та п. Олег Савчук. Після завершення секційних засідань модератори підвели підсумки групової праці. Закриваючи роботу конференції, о. Андрій Чорненко подякував усім учасникам та побажав подальших успіхів у наукових дослідженнях.

Див.фоторепортаж: