... «Слово» № 75: Гріх та його прояви
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2023-2029 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 27 28
29 30 31        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
«Слово» № 75: Гріх та його прояви PDF Друкувати Електронна адреса
П'ятниця, 26 жовтня 2018 22:00

altУ 2018 році відзначаємо 85-ті роковини однієї з найтрагічніших подій у історії нашого народу – Голодомору 1932-1933 рр. Свідоме вбивство мільйонів людей показало наскільки низько може впасти людина у своїй гріховності. Редколегія «Слова» вирішила застановитись – що є причиною падіння людини? Тому осінній номер часопису ми присвятили роздумам над темою гріха. Адже гріх, з яким ми покликані безнастанно боротись, все ж є постійним супутником людського життя. У статтях дописувачі намагалися відповісти на запитання «Що таке гріх?», показати небезпеку і підступність гріха та вказати на способи боротьби з ним.

У вступній статті о. Мирон Бендик на прикладі притчі про блудного сина показує динаміку гріхопадіння та його руйнівні наслідки для людини. Та все ж, як і блудний син, кожен грішник може змінити напрям свого руху, повернутись на Батьківщину, де його з розпростертими обіймами чекає Милосердний Отець («Отче, я згрішив…»). Михайло Бринько у статті «Що таке гріх?» пропонує вникнути у природу гріха, побачити, як він виникає і яким чином атакує людину. Зі статті Володимира Литвина «Гріхи під маскою» читач дізнається про різноманітні види гріховних вчинків, які сучасне суспільство сприймає як щось звичне, або і взагалі схвалює (гендерна ідеологія, штучне запліднення, використання контрацептивів, евтаназія, корупція, екологічні гріхи тощо). Іван Іваненко представить читачам святоотцівський погляд на гріх з виокремленням 8 головних пристрастей, які є джерелом для інших гріхів («Вісім щаблів гріха»). Про совість, яка допомагає людині розібратись, що є добрим, а що – злим, і постійно застерігає нас перед гріхом розповість Володимир Тухлян у статті «Рубець сумління, або що таке скрупульозність і ляксизм?». Михайло Карпінець показує яким має бути правдиве покаяння, характеризуючи кожну з 5 умов доброї Сповіді («П’ять кроків до примирення з Богом»). У статті «Великі грішники, які стали святими» Дмитро Білий представляє читачам життєписи святих осіб, які свого часу потопали у безодні гріха, але з Божою допомогою змогли навернутись й осягнути святість.

На гранях часу:

Цього разу редколегія «Слова» взяла інтерв’ю у викладача семінарії, досвідченого сповідника, місіонера Божого милосердя у СДЄ о. Тараса Коберинка, який відповів на найпоширеніші запитання, які часто виникають у вірних стосовно таїнства Покаяння. Тарас Фаль пригадав трагічні події Голодомору 1932-1933 років («Голодомор – страшний злочин проти людяності»). У статті «Непростимий гріх» Ярослав Мисак розтлумачить слова Христа «Усякий гріх, усяка хула проститься людям; але хула на Духа не проститься…» (Мт 12,31). Андрій Нискогуз роздумує над темою гордості на основі книги К. С. Люїса «Просто християнство». Фільм «Святий Августин» вже традиційно прокоментує Ігор Бриндак у статті «Істина – це Ісус Христос, Син Божий». У «Слові до молоді» Євген Капінець звертається до молодих читачів із закликом «Не будь байдужим!».

Подих скинії:

У рубриці «Духовність» духівник семінарії о. Олег Чупа розповість, як боротися з гріхом, переконуючи читачів, що «Гріхи долаються тільки працьовитістю і смиренням». Олег Шагала в рубриці «Святе Письмо» покаже як ставився до грішників Ісус Христос («Ставлення Ісуса до грішників, або Ісус – друг грішників») У рубриці «Літургіка» о. Богдан Лехович розкаже про особливості Різдвяного посту («Різдвяний піст»).

Семінарія:

Вже традиційно тут читач зможе познайомитись з першокурсниками семінарії, які поділились історіями свого покликання і враженнями від перших днів в семінарії. Завершується часопис «Літописом» останніх подій з життя семінарії та призовим кросвордом.