... "Святі християни будуть найуспішнішими місіонерами та євангелізаторами", - владика Ярослав (Приріз) про свої перші кроки Самбірсько-Дрогобицького єпархіального єпископа
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
"Святі християни будуть найуспішнішими місіонерами та євангелізаторами", - владика Ярослав (Приріз) про свої перші кроки Самбірсько-Дрогобицького єпархіального єпископа PDF Друкувати Електронна адреса
Середа, 21 грудня 2011 07:15

Преосвященний владика Ярослав (Приріз)У 48-му номері суспільно-релігійного часопису "Слово" Дрогобицької Духовної Семінарії, який нещодавно вийшов у світ, опубліковано інтерв'ю владики Ярослава (Приріза). У ньому новопроголошений єпархіальний єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ розповідає про своє покликання до священства; про те, на чому планує зосередитись у своєму новому служінні; про важливість семінарії для виховання священства; про сучасну українську молодь; про значення свого єпископського герба... Ось витяги з цього інтерв'ю.

Відповідаючи на запитання про душпастирську програму, яку він буде втілювати як Єпархіальний Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, владика Ярослав, зокрема, сказав таке: "Після страшної «епідемії більшовизму», яка позначилась на нашій історії, культурі, суспільстві, нам сьогодні важливо відроджувати історичну пам’ять, відбудовувати матеріальні храми, але найважливішим є відновити нерукотворний храм – людину." Владика також привідкрив перед читачами слова те, як він втілюватиме цю програму у життя: "Святі християни будуть найуспішнішими місіонерами та євангелізаторами, адже у нашому народі справедливо кажуть, що «слово зворушує, а добрий приклад порушує до дії» (...) Водночас не можна забувати, що для успішної євангелізації треба мати ефективні середники і методи. Над цим, думаю, маємо багато працювати і на академічному, і на практичному рівнях..."

Ведучи мову про велике значення священичого служіння, владика Ярослав, зокрема, сказав: "...священик – не просто культовий служитель. Завданням усієї парохії і кожного її члена є зберігати, розвивати і передавати свою християнську віру, котру ми отримали у Таїнстві Хрещення. Чувати над цим і є завданням священика". Саме тому, на думку преосвященного Ярослава, треба належно подбати про плекання і виховання священичих покликань: "Мені дивно, а навіть боляче чути заяви, на зразок: «Нам більше не треба священиків», чи «Навіщо нам ця семінарія»… (...) Дякувати Богові, Господь поблагословив нашу Церкву священичими покликаннями. Не можна нехтувати цим Божим даром. (...) хотів би сьогодні ще раз нагадати усім нам про потребу всіляко підтримувати нашу семінарійну освіту. Від кожного з нас залежить, якою буде наша Церква в майбутньому, яких матиме провідників та душпастирів".

Повну версію інтерв'ю читайте у 47-му номері релігійно-суспільного часопису "Слово" або, незабаром, шукайте її на сайті ДДС.

 Як було повідомлено 27 жовтня 2011 р. Б.,  Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Постійного Синоду прийняв у преосвященного владики Юліана (Вороновського) зречення з душпастирського уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ у зв’язку з тим, що йому сповнилось 75 років. Згідно з приписами церковного права з моменту інтронізації, яка відбудеться 24 грудня 2011 р.Б. о 11.00 у Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича, його наступником на цьому уряді стає єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Ярослав (Приріз).

27 жовтня 2011 р. Б. було повідомлено про те, що Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Постійного Синоду прийняв у преосвященного владики Юліана (Вороновського) зречення з душпастирського уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ, котрий ревно звершував це своє служіння впродовж 17 років. Згідно з приписами церковного права з моменту інтронізації його наступником на цьому уряді стає єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.