Translate into...
Newsletter
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Історія розвитку проповідництва
Презентація монографії о. Богдана Праха «Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини: у 2-х томах» [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Friday, 06 February 2015 16:16 | |||
Розпочалась презентація з молитви і вступного слова владики Григорія (Комара), який представив аудиторії о. Богдана Праха. Продовжив змалювання портрету автора праці головний редактор видання д-р Олег Турій. Зокрема він ознайомив усіх присутніх з життєвим шляхом о. Богдана і розповів про етапи написання книги. «Корисно і практично,що презентація книги про долю духовенства відбувається саме у стінах семінарії»,- відзначив у своєму виступі п. Олег. Тоді о. д-р Богдан Прах вже безпосередньо представив плід своєї праці, яка тривала понад 20 років: монографію «Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини: у 2-х томах. Том 1: Біографічні нариси (1939-1989). Том 2: Документи і матеріяли (1939-1950)».Праця присвячена історії Перемиської єпархії й Апостольської адміністрації Лемківщини в буремний і трагічний період 1939-1989 рр. Отець розповідав, як крок за кроком формувалось це видання. «Спочатку я хотів знати, скільки наших священиків загинуло на війні»,- це і стало поштовхом до подальших досліджень. Праця супроводжувалась дослідженням архівів, спілкуванням з священиками, родичами, людьми, які знали священиків. «Без знайдення кожної особи, неможливо було б зробити узагальнення», - прокоментував о. Богдан довгий період написання. Писалось довго і тому, що зібраний отцем архів постійно доповнювався. Сама книга написана як біографічний словник. У першому томі зібрані біограми понад 900 священиків, які у той період служили на теренах Перемиської єпархії, як підпільних, так тих, хто прийняв православ’я.У другому томі отець Богдан опублікував великий масив документів, що висвітлюють долю духовенства й події на теренах єпархії під час особливо жорстоких переслідувань 1939-1950 рр. На кінець виступу отець заохотив семінаристів продовжувати працю над даною темою, порадивши ніколи не попадати в зневіру під час праці. Після цього присутні мали можливість задати отцю Богдану питання, на які він радо відповідав. Див.фоторепортаж:
|