... Екзарх Греції в гостях у Дрогобицькій семінарії
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

LAST COMMENTED

Articles archive

< September 2010 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Visits

 Погода в Україні
 
Екзарх Греції в гостях у Дрогобицькій семінарії PDF Print E-mail
Thursday, 02 September 2010 20:08

Владика Дімітріос залишає запис у пам'ятній книзі2 вересня 2010 р. у Дрогогобицьку Духовну семінарію завітав владика Дімітріос (Салакас), екзарх Грецької Греко-Католицької Церкви.  В рамках свого візиту владика Дімітріос, який довгий час був професором східного канонічного права багатьох вищих церковних навчальних закладів, прочитав для семінаристів коротку лекцію, взяв участь у Вечірньому богослужінні та розділив спільну трапезу з студентами та ректоратом семінарії.

 Під час лекції владика наголосив на потребі комплексного підходу до християнської традиції, в якій однаково важливу роль відіграють богослов'я, богослужіння і канонічне право. Крім того, владика підкреслив важливість того, що Східні Католицькі Церкви мають власний Кодекс церковного законодавства, бо це підкреслює їхню ідентичність. Присутні мали нагоду поставити свої запитання. В процесі спілкування грецький гість наголосив, що після ІІ Ватиканського Собору сучасне східнє католицьке законодавство значно наблизилось до практики Вселенської Церкви І тисячоліття і таким чином Католицька Церква зробила великий крок назустріч Православним Церквам. Водночас, вважає владика, реалії сучасного світу такі, що Кодекс Канонів Східних Церков потребує змін і доопрацювань, щоб краще виразити дух ІІ Ватиканського Собору, котрий підкреслював автономію Східних Церков. Це сприяло б екуменічному діалогу.

Владика ДімітріосПід час зустрічі владика Дімітріос також сказав, що своїм візитом на терени Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ він хотів висловити вдячність землі, котра послала для праці серед українських емігрантів у Греції двох священиків -  о. Любомира Даціва, довголітнього опікуна української церковної громади у м. Афіни, та о. Тараса Когута, котрий зараз звершує своє душпастирське служіння у Греції. Грецькій гість сказав, що у майбутньому сподівається, що декого з присутніх семінаристів він незабаром зустріне як душпастирів українських греко-католиків у Греції.

На завершення свого візиту Преосвященний Владика Дімітріос (Салакас) залишив пам'ятний запис у Книзі почесних гостей Дрогобицької духовної семінарії. 

Довідка:

Владика Дімітріос очолює Грецьку Католицьку церкву візантійського обряду від травня 2008 року. Загальна кількість вірних цієї Церкви налічує близько 5 000 осіб. Крім Греції, декілька громад екзархату існує в країнах Західної Європи. Крім того, владика Дімітріос духовно опікується й численними українськими емігрантами у Греції, котрих, за офіційною статистикою, налічується близько 20 тис. осіб. Оскільки більшість українців Греції походять з Галичини, переважаюча їх кількість є греко-католиками. Від 1998 р. вони в Афінах існує українська греко-католицька громада. Зараз вона ность назву св. Миколая і діє при парафії Святої Трійці (кафедральний собор Екзарха для греків-католиків візантійської традиції). Нею опікувалися о. Сергій Келегер, о. Святослав Шевчук (зараз єпископ), о. Ярослав Бац, о. Атанасій (грек за національністю), о. Любомир Даців та о. Тарас Когут (останні два священики Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ).

Перед архиєрейською хіротонією владика Дімітріос проживав у м. Римі (Італія), викладаючи у різних Університетах східнє канонічне право (Папський Східний Інститут, Папський Грегоріянський Університет, Папський Урбаніянський Університет) та будучи радником декількох декастерій Римьскої Курії.