... "Турбота про життя і здоров’я не може бути залишена тільки медикам", - сказав семінаристам активіст руху "За життя" [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< September 2011 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
26 27 28 29 30    

Visits

 Погода в Україні
 
"Турбота про життя і здоров’я не може бути залишена тільки медикам", - сказав семінаристам активіст руху "За життя" [ФОТО] PDF Print E-mail
Thursday, 22 September 2011 21:08

Антун Лісец в Дрогобицькій Семінарії22 вересня 2011 р.Б. в Дрогобицьку Духовну семінарію завітав п. Антун Лісец, виступивши перед студентами з лекцією на тему "Пропозиція пасторальної програми захисту життя, здоров’я, моральних і родинних цінностей в УГКЦ". П. Антун зазначив, що він радий нагоді поспілкуватися з майбутніми священиками, які в близькому часі у своєму пастирському житті дуже часто зустрічатимуть ситуації, коли людському життю і християнським цінностям загрожуватиме небезпека.

  Cвященику, на думку п. Антуна, дуже важливо мати необхідну підготовку, щоб не тільки протистояти цим загрозам, але й запобігати їх виникненню. Під час лекції в Дрогобицькій семінарії він хотів поділитись з майбутніми пастирями своїм досвідом у цій сфері як мирянина. 

"Населення України довгі роки потерпало від систематичних і дуже агресивних атеїстичних програм, - сказав пан Антун Лісец, - Однак, незважаючи на здобуття незалежності і політичні зміни, триває добре організована боротьба проти Божих заповідей, проти плану Бога Творця щодо людського життя, сексуальності, шлюбу і плідності. Негативні наслідки відбиваються не тільки на людських душах – гине величезна кількість людей, під загрозою опинився інститут шлюбу, поширюються численні хвороби, народжується дуже мало дітей, з’являються серйозні демографічні порушення, під загрозою і біологічне існування Українського народу та інших мешканців України."

На думку п. Антуна, Церква не може бути пасивним спостерігачем цих трагедій, а має запропонувати конкретні пасторальні програми для вирішення проблем. "Життя за Божими заповідями значною мірою оберігає фізичне життя і здоров’я людей, - продовжив гість з Хорватії. - Тож турбота про життя і здоров’я не може бути залишена тільки медикам, але важливу роль тут має і Католицька Церква. Навіть більше, вона допомагає лікувати і тяжкохвору медицину".

Довідка: Д-р медицини, хірург із Хорватії, Антун Лісец (Antun Lisec), бере участь у всесвітньому русі „PRO VІTA” ("За життя") і вже 25 років працює, закликаючи людей різних країн і вірувань поважати життя, здоров’я, моральні й сімейні цінності. З цими лекціями він відвідав багато країн колишнього Радянського Союзу, в тому числі Росію, Латвію, Білорусію... Антон Лісец є автором численних публікацій на ці теми. З 1992 року п. Антуан часто відвідує Україну. Тісно співпрацює з УГКЦ, навіть виступав з доповіддю перед Синодом Єпископів. Це вже другий його візит до Дрогобицької Семінарії, перший раз він спілкувася з дрогобицькими семінаристами три роки тому.