... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
січня 2016

Субота, 30 січня 2016

Богослужбовий одяг священнослужителів PDF Друкувати Написати листа

Андрій МЕЛЕШКО

Священичий одяг був створений за зразком небесного(пор. Вих. 25, 9). У Старому Завіті його названо ризами святими або служебники (пор. Вих. 28, 2; 31, 10;Єз. 42, 14). Сам Господь у Святому Письмі одягнений в ризи (пор. Єз. 9, 2; Од. 1, 13).Священичий одяг із давнини був світлих і темних відтінків (пор. Вих. 28, 5; 42). Складався він із лляної і шовкової тканин, інколи з вовни, і прикрашався золотом, сріблом та іншими дорогоцінностями.

Детальніше...


Четвер, 28 січня 2016

«Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – це сила» PDF Друкувати Написати листа

Андрій НИСКОГУЗ

Я – не професійний критик чи цензор, ані тим більше - знавець творчості Дж. Оруела. Його найвідоміший твір – роман-антиутопія «1984»входить до переліку світової класики. Зокрема, згідно результатів опитування, проведеного в Британії видавництвом TheFolioSociety, шедевр красного письменства «1984» увійшов до ТОП-10 найвідоміших книжок світу. Однак існує багато чудових літературних витворів, й виникає закономірне питання: чому саме на романі Оруела, написаному більш, ніж півстоліття тому, я вирішив зосередити свою увагу й запропонувати його всім глибоко мислячим людям як твір, який слід обов’язково прочитати. На це запитання й постараюсь відповісти у цій статті.

Детальніше...


Вівторок, 26 січня 2016

АТО в Інтернеті PDF Друкувати Написати листа

о. Ігор ЦМОКАНИЧ

altАТО (антитерористична операція) в Україні за своєю суттю є реакцією на «гібридну війну», що проти нас провадить сусідня держава. Чому гібридною? Бо, крім безпосередніх військових дій, застосовуються й інші засоби тиску – дипломатичні, економічні а також інформаційні.

Детальніше...


Неділя, 24 січня 2016

Чи є різниця між образом та іконою? PDF Друкувати Написати листа

Іван ІЛЬНИЦЬКИЙ

Багато хто вважає, що образ та ікона різні речі, та насправді це одне і те ж. Щоб уникнути двозначності, слід пам’ятати, що «образ» – це переклад давньогрецького слова «ікона» (грец. εἰκόνα), яке закріпилося в нашій мові за священним зображенням як предметом культу і почитання. В Україну ікона прийшла із Візантійської імперії. Як свідчить багато документів із XV-XVIIст., на означення ікони вживалося українське слово «образ». У латинській традиції цим словом називали не ікону, а релігійне зображення, яке виникло у лоні цієї ж традиції.

Детальніше...


П'ятниця, 22 січня 2016

Проклинальна молитва як засіб боротьби з ворогами? PDF Друкувати Написати листа

Юрій МИСІВ

altУ соціальних мережах останнім часом набирає обертів заклик багатьох християн молитися проклинальні псалми проти зовнішнього ворога – Росії. Як приклад, можна навести заклик деяких блогерів молитися пс. 108 проти правителя держави-агресора. Мета нашої публікації - розглянути проблематику проклинальних псалмів та їхнє використання у християн. Коли ми говоримо про псалми, то маємо на увазі релігійні поеми, що були створені генієм єврейського народу для прослави Бога. Авторство більшості з них приписують цареві Давиду.

Детальніше...


Середа, 20 січня 2016

Семінаристи спільно відсвяткували Йорданські свята [ФОТО] PDF Друкувати Написати листа

alt18 січня 2016 року уся семінарійна братія повернулась з відпочинку у стіни рідної семінарії, щоб у братській спільноті відсвяткувати празник Господнього Богоявлення. Розпочалось святкування молитвою у каплиці: владики Ярослав (Приріз) і Григорій (Комар) у співслужінні з настоятелями семінарії здійснили чин освячення води, якою згодом окропили кімнати семінаристів і усі семінарійні приміщення. Відтак відбувся спільний святвечір.

Детальніше...


Неділя, 17 січня 2016

Пасхальна перемога PDF Друкувати Написати листа

Ігор БРИНДАК

Є багато фільмів, кульмінаційні події в яких стаються на Різдво. Але коли б когось із нас попросили назвати стрічку, кульмінаційні моменти якої відбуваються на Великдень, то нам, мабуть, було б важко її пригадати. Однак вони існують. І про одну з них піде мова у цій публікації – фільм американського режисера Чака Рассела «Blessthechild», який в українському прокаті більш відомий під назвою «Спаси і сохрани».

Детальніше...


Середа, 13 січня 2016

Від слави земної до слави Господньої (чи вітання «Слава Україні» не суперечить християнству?) PDF Друкувати Написати листа

Мар’ян ТОПОРОВИЧ

«Є небесні тіла й тіла земні, але ж інша слава небесним, а інша земним» (1 Кор. 15:40).

Cлава тільки Богові?

Чи справді слава належить лише єдиному Богові, як часто нам доводиться чути із уст віруючих людей, що заперечують доцільність вітання «Слава Україні»? Soli Deo Gloria (тільки Богові слава) є частково віровчення протестантизму . Згідно з цією доктриною, більше нікому, окрім Бога, слава не може належати. При цьому посилаються на слова апостола Павла: «Бо все бо від Нього, через Нього і для Нього. Йому слава навіки. Амінь» (Рим. 11, 26).

Детальніше...


Понеділок, 04 січня 2016

Хто такі три царі зі Сходу і де вони тепер? PDF Друкувати Написати листа

Микола ВИТІВСЬКИЙ

З приходом різдвяних свят повсюди чуємо колядки та й самі їх часто виконуємо. Окремі з них знайомі нам ще з дитинства. Це «Нова радість стала», «Бог предвічний» та багато інших. З новими, недавно почутими, хочемо познайомитися детальніше. Одна з таких колядок починається словами: «Три славнії царі, звідки ви прийшли?». Насправді постаті трьох царів, волхвів, мудреців чи королів (такі різні варіанти ми зустрічаємо) є для нас не надто знайомими, та й загалом у народі існує чимало різних версій і легенд щодо них. Ось тут ми трішки і познайомимось з ними та коротко порозважаємо про глибинний зміст дарунка трьох царів Христові.

Детальніше...


Субота, 02 січня 2016

Цар приходить до свого народу PDF Друкувати Написати листа

Петро ГРОМ

Історія має здатність повторюватися. Стається це в різні епохи, у різних державах, за різних обставин, але завжди якось не так, не там і не тоді, коли ми цього очікуємо. Власне, це часто й перешкоджає нам засвоювати її уроки. Це свого часу зауважив Лоренс Джонсон Пітер : «Історія змушена повторюватись, тому що ніхто її не слухає». Минуле – це досвід, який допомагає не допускати помилок у майбутньому, а не лише відрізок часу. Минуле – це частина життя людства. Воно є найцікавішим уроком, який несе в собі мудрість попередніх поколінь для тих, хто будує майбутнє.

Детальніше...