... Вийшов новий аудіоальбом семінарійного хору «Оранта»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2010 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
           

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Вийшов новий аудіоальбом семінарійного хору «Оранта» PDF Друкувати Електронна адреса
Понеділок, 31 травня 2010 15:20

«Співайте Богові нашому, співайте…» - саме таку назву носить новий аудіодиск хору Дрогобицької Духовної семінарії. На цьому диску розміщені духовні та народні хорові твори і він є другим у творчому доробку семінарійної хорової спільноти: в 2007 вийшов диск із записом Божественної Літургії св. Івана Златоустого (на музику Ярослава Смеричанського). Новий диск, випущений у 2010р., є яскравим свідченням як професійного зросту, так і широти мистецького діапазону. Представлені твори вразять слухача і чудовою новою інтерпретацією духовної та народної хорової спадщини.

 Уміщений на платівці репертуар цікавий і різноманітний. Альбом починається монодією XVII ст. «Тіло Христово», після якої йдуть чергові літургійні твори: «Благослови душе» в опрацюванні Лесі Дичко, «Блажен муж» Андрія Гнатишина, «Радуйтеся праведнії» М. Березовського, «Тебе оспівуємо» в аранжуванні М. Гринишина, «Хваліте ім’я Господнє» в опрацюванні С. Смірнова, «Богородице Діво» Андрія Гнатишина, «Ой ви, донці» в аранжуванні М. Гобдича, українська народна пісня в обробці М. Гринишина «Ой у полі три криниченьки», «Ой музику дуже люблю» Андрія Гнатишина. Уміщені тут українські народні пісні: «Ой, полечко, поле» в аранжуванні о. Андрія Буня та українська народна пісня з Тернопільщини «Коло млина» в обробці Андрія Гнатишина, «Чотири воли пасу я», «Гей, браття, опришки» А. Кос-Анатольського, пісня в обробці Л. Кауфмана, мелодія Д. Бонковського, на слова Т. Шевченка «Нащо мені чорні брови», музика Я. Смеричанського, на слова Т. Шевченка, «Тече вода в синє море», С. Стельмащук, слова М. Шалати «Співанка з Бескиду», закінчує диск твір М. Лисенка, в аранжування І. Жука «Боже великий, єдиний».
Диск «Співайте Богові нашому, співайте…», безумовно, є подією у культурно-мистецькому житті Дрогобича та буде цінним і цікавим надбанням не тільки для любителів духовної музики, але й для поціновувачів хорового співу. Музичні критики відзначають, що звучання хору «Оранта» захоплює однорідністю, імпонує точність його інтонації і надзвичайна музикальність – майже кожен звук справляє враження глибоко продуманого з точки зору динаміки, артикуляції й ролі у формуванні твору як одного цілого.

Історична довідка:
Хор «Оранта» Дрогобицької Духовної Семінарії виник майже водночас із повстанням самої семінарії у 1996 році, і від самого початку діяв під керівництвом п. Надії Бунь. Своєму теперішньому складу та формату хор завдячує старанням та самопожертві о.Андрія Буня, котрий очолив хор у 1998. Хор не тільки часто супроводжує своїм співом архієрейські та інші богослужіння в межах Самбірсько-Дрогобицької Єпархії та поза нею, але бере участь і у різних культурних заходах, представляючи як духовні, так і народні, а також класичні хорові твори. Тож спів та звучання цього хору відомі і поза межами Дрогобича. 
Детальніше див. сторінку хору «Оранта»