... «Слово» № 74: «Боже Слово»
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< червня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
«Слово» № 74: «Боже Слово» PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 02 червня 2018 13:24

altЗ ініціативи ВРЦіРО поблагословенної ієрархами УГКЦ 2018 рік проголошений Роком Божого Слова в Україні. З цієї нагоди редколегія «Слова» вирішила присвятити черговий номер роздумам над Святим Письмом. Ця Свята Книга, яка хоч і прикрашає книжкові полиці кожної християнської сім’ї, та є на жаль дуже мало читаною, часто незрозумілою для людини ХХІ ст. Матеріали номеру мають на меті ввести читача у захопливий світ Біблії та спонукати його до читання і глибшого пізнання Божого Слова.

У вступній статті «Я вас люблю» о. Мирон Бендик роздумує над значенням Святого Письма у житті християнина. Зі статті Михайла Карпінця читач дізнається, що Біблія не є єдиною книгою, а збіркою книг, а також про основні жанри біблійних книг («Біблія: Книга, чи Книги?»). Олег Шагала розповість про роль у творенні Біблії Бога, як головного автора, та людини, як співучасника її написання («Богонатхненність Святого Письма»). Яким є співвідношення між Святим Письмом і Переданням Церкви, відповість Остап Черхавський у статті «Святе Письмо та Передання». Володимир Тухлян проаналізує спільності та відмінності між 4 Євангеліями та покаже особливі риси кожного євангелиста («Чотири свідчення про Ісуса Христа»). Про роль притчі у Святому Письмі, зокрема у повчаннях Ісуса Христа розповість стаття Володимира Литвина «Без притч не говорив до них…» (Мт 13,34). Василь Салій познайомить читачів з особами перекладачів Біблії на українську мову та вкаже особливості кожного перекладу («Українські перекладачі Божого Слова»).

На гранях часу:

Цього разу редколегія «Слова» взяла інтерв’ю у творця четвертого повного перекладу Біблії на українську мову о. Рафаїла Турконяка, який поділився з нами досвідом своєї праці. У статті «Як читати Святе Письмо?» о. Ігор Цмоканич розповість про особисте та спільнотне читання Біблії. У «Слові до молоді» Євген Карпінець закликає молодь до читання і роздумування над Божим Словом та показує плоди такого читання («Святе Письмо – бери і читай!»). Відповідаючи на запитання читачів, Олег Вовк спростує твердження, що Біблія суперечать даним науки («Біблія і наука»). У рубриці «Особистість» Олег Цимбалюк представить читачам життєвий шлях мученика ХХ ст. о. Михайла Вовчика, який священнодіяв на території нашої єпархії («Хресний шлях отця Михайла Вовчика»). У рубриці «Сторінками світової літератури» Андрій Нискогуз пропонує застановитись над основними ідеями книги К. С. Люїса «Роздуми про псалми» («Школа життя біблійної книги Псалмів»). У рубриці «Церква і кінематограф» читач знайде роздуми п. Ігоря Бриндака над фільмом «Христос під слідством».

Подих скинії:

У рубриці «Святе Письмо» Іван Гавриляк зосередить увагу читачів на перших рядках книги Буття («Перша заповідь Біблії»). Ендрю Квінлан у статті з літургіки розповість про місце Святого Письма у Літургії Церкви. Екскурс у перші століття по Різдві Христовому проведе о. Олег Чупа, та покаже, який приклад маємо брати з перших християн («Чому християни вмирали за Святе Письмо»).

Семінарія:

Цього року семінарію покидає черговий 6 курс. На прохання редколегії брати-випускники поділились з читачами своїми враженнями від семінарійної формації та планами на майбутнє. І вже традиційно на останніх сторінках журналу читач знайде хроніку семінарійного життя та призовий кросворд.