... Цікава зустріч на тему: «Організація "Пласт" і Христова Церква»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Цікава зустріч на тему: «Організація "Пласт" і Христова Церква» PDF Друкувати Електронна адреса
П'ятниця, 18 листопада 2022 22:54

vidbulasya tsikava zustrich na temu orhanizatsiya plast i khrystova tserkva 202218 листопада 2022 р. Б. до Дрогобицької духовної семінарії завітав ієрм. Елевтерій Геншляк, ЧСВВ, із доповіддю на тему: «Організація "Пласт" і Христова Церква». В рамках циклу "Цікаві зустрічі" семінарійна спільнота дізналася від цього досвідченого пластуна і виховника пластунського гуртка у м. Дрогобичі про історію виникнення "Пласту" та про основні принципи виховання української молоді, яких дотримується ця організація.

О. Елевтерій розповів, що серед засновників "Пласту" були Олександр Тисовський, Іван Чмола та Петро Франко (син Івана Франка). Від початків ця організація тісно співпрацювала з УГКЦ: митрополит Андрея подарував для пластунських таборів гору "Сокіл", багато семінаристів і священнослужителів були пластунами (наприклад, Блаженніший Любомир Гузар, владика Борис Гудзяк, о. Михайло Димид й ін.). Цікаво, що осередки "Пласту" існують і за кордоном, але під час будь-яких таборів чи з'їздів їх учасники спілкуються виключно українською мовою. На сьогодні "Пласт" діє у кількох країнах: США, Аргентині, Канаді, Австралії, Австрії, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Словаччині. Все це і ще більше розповів присутнім о. Елевтерій.

Крім історії, наш гість представив структуру організації. Пласт має свій улад. Кожен учасник відноситься до однієї із вікових груп: пташата (1-6 р.), новаки (7-10 р.), юнаки і юначки (11-17 р.), старші пластуни (18-35 р.) та пластуни-сеньйори (більше за 35 р.). Найстаршим пластуном є, за словами о. Елевтерія, 103-річний чоловік. Таке різноманіття учасників об'єднує  однострій. Це вбрання має кожен пластун, що "зрівнює всіх і все", – сказав отець. Гаслом Пласту є: "Бог і Україна". Так молодь має можливість плекати українські традиції, зростати фізично, інтелектуально та духовно.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK:https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM:https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE:https://www.youtube.com/channel/UCE2OWYAwq2_W0juWK-EojIA