... Дрогобицька семінарія провела V фестиваль семінарійних хорів "Ad fontes" [оновлено, додано ВІДЕО]

< листопада 2023 >

Дрогобицька семінарія провела V фестиваль семінарійних хорів "Ad fontes" [оновлено, додано ВІДЕО] PDF Друкувати Електронна адреса
Неділя, 19 листопада 2023 19:46

drohobytsʹka seminariya provela v festyvalʹ seminariynykh khoriv ad fontes 202419 листопада 2023 р. Б. у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича відбувся V фестиваль семінарійних хорів «Ad Fontes», організований Дрогобицькою духовною семінарією з нагоди 1035-ліття Святоволодимирового Хрещення України-Руси та 30-річчя Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Цього року після трирічної перерви фестиваль пройшов не в онлайн, а у форматі живої участі.

Цьогорічними учасниками були хори Київської духовної семінарії (кер. бр. Андрій Тимчук), Ужгородської (кер. о. Василь Голодняк), Львівської (кер. Богдан Притула), Тернопільської (кер. Оксана Шуфліта), Дрогобицької (кер. о. Андрій Бунь), Рівненської семінарії ПЦУ (кер. Ірина Пасічник) та Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа-Велямина Рутського (кер. Степан Дольний).
Зранку хори-учасники супроводжували своїм співом Божественні Літургії у храмах м. Дрогобича: храм Стрітення Господнього зустрічав Київську семінарію, катедральний храм Пресв. Трійці – Ужгородську, храм свящмуч. Йосафата – Львівську, храм Різдва Івана Хрестителя – Тернопільську, храм Воскресіння ГНІХ – Дрогобицьку, чоловічий монастир Різдва Івана Хрестителя ПЦУ – Рівненську семінарію ПЦУ, храм Свв. Апп. Петра і Павла – монаший хор з Брюховичів.

О 14:30 у храмі Пресвятої Трійці почалась концертна програма фестивалю. У своєму вступному слові, звертаючись до присутніх на заході, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, зокрема зазначив: "Ми безмежно дякуємо Богові, що посилає нашому народові священиків. Сам фестиваль, який носить назву "Ad fontes" означає "Йти до джерел". Це особливий заклик нашому народові, коли він виборює свободу, духовну і національну ідентичність". Архиєрей також висловив вдячність Богу за пастирів минулого, які "у время люте" засвідчили вірність Господу і своєму народові, зауваживши, що сьогодні деякі семінарії носять імена цих славних душпастирів: Патріарха Йосифа Сліпого, Блаженного Теодора Ромжі, Блаженних священномучеників Северина, Якима і Віталія. "Ці пастирі були з народом. Тому і ми сьогодні борячись і молячись, прикликаючи Божу благодать для нашого воїнства, просимо у Бога цим акордом, щоб настав день, коли великодні дзвони сповістять у золотоверхому Києві, що на українській землі вже "врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі".

Репертуар кожного хору складався з двох духовних творів та одного народного. Хор ДДС "Оранта" (диригент - о. Андрій Бунь) виконав два авторських духовних твори семінариста V курсу Дрогобицької духовної семінарії Дмитра Витівського («Блажен муж» та «Херувимської пісні»), а також твір «Там біля тополі» (муз. П. Солодухи. Обр. В. Грицишина).

Виступ хору "Оранта"

Більше про хор ДДС "Оранта" за посиланням: http://dds.edu.ua/ua/life/2/choir.html

По завершенню виступів ректор Дрогобицької семінарії о. Мирон Бендик нагородив учасників грамотами та памʼятними подарунками та передав естафету проведення фестивалю Василіянському інституту філософсько-богословських наук ім. Й.В. Рутського. «Коли у св. Івана Павла ІІ запитували, що для його польського народу є духовною культурою, він згадував Другу світову війну і нацистів, які тоді повністю окупували їхню країну. Саме завдяки духовній культурі народу, говорив він, його народ не здався, не зламався, не став пригніченим народом. Ми змогли в цьому пересвідчитися. Ви самі почули, яка культура у народу! А народ, який має духовну культуру, який так глибоко сприймає Бога і Богородицю, є незнищенний», — сказав, зокрема, ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик. .

Отець Андрій Побігущий, автор ідеї «Ad fontes» та його співзасновник, висловив свої очікування щодо майбутнього фестивалю: «Про що ти думаєш, це ти і притягаєш. Тому хочу, щоб ми зараз думали про великий ювілей, який відбудеться у 10-ту річницю фестивалю „Ad fontes“, а саме про його проведення у Софіївському соборі м. Києва. Мріймо, працюймо, єднаймось, бо ми — єдине Тіло Христове, яке трудиться для майбутнього українського народу».
На завершення усі хори-учасники помолились за Україну молитвою "Боже Великий, Єдиний" з диригуванням керівника хору Львівської семінарії Богдана Притули.

"Боже Великий, Єдиний" (150 семінаристів)

Пряму траснляцію V фестивалю семінарійних хорів забезпечив медіацентр Самбірсько-Дрогобицької єпархії «Благовість» (керівник. о. Андрій Бунь).

Відеозапис прямої трансляції фестивалю Ad fontes

«Ad fontes» (з лат. «до джерел») – фестиваль семінарійних хорів, метою якого є прослава Бога у піснеспівах, які демонстують багату літургійну традицію Церков-спадкоємниць Володимирового хрищення. Участь у цьому заході беруть виключно хорові колективи, співці яких готуються до священства і є представниками духовних навчальних закладів.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/