... Cвяткова академія на честь апостолів слов’ян
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2010 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30
31            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Cвяткова академія на честь апостолів слов’ян PDF Друкувати Електронна адреса
Вівторок, 25 травня 2010 16:54
25 травня 2010, в Дрогобицькій духовній семінарії відбулася святкова академія, присвячена Кирилу і Методію - рівноапостольним учителям слов’янським. Цьогорічне дійство продовжило започатковану минулого року традицію присвячувати літургійні дні споминання цих двох святих уважнішій застанові над їх служінням. На початку академії до учасників зі вступним словом звернувся п. Богдан Пристай, заступник Дрогобицького міського голови з гуманітарних питань. Він, зокрема, зазначив, що завдяки натхненній праці двох солунських братів-монахів ми сьогодні можемо спілкуватися, писати і читати кирилицею.
Наступні доповідачі розкрили, яку велику роль відіграли наукові напрацювання та місійна проповідь Кирила і Методія для поширення християнства в Київській Русі. Адже хоча процес загальної християнізації київських земель і не збігається в часі з діяльністю солунських братів-монахів, проте тільки завдяки їй він міг бути таким успішним.
Семінарист 5-го курсу Андрій Стецик відзначив, що творча спадщина Кирила і Методія вирізняється «глибокою інкультурацією християнства в слов’янський світ, в їхіній місії вбачаємо початки ідеї помісності церкви, а слов’янська богослужбова писемна мова є підставою для богословсько-філософської термінології і літератури».
Брат Святослав Кашеба, студент 5 курсу Дрогобицької семінарії коротко розкрив учасникам головні думки енцикліки папи Івана Павла II Slavorum Apostoli (“Апостоли слов'ян”) (2 червня 1985 року), виголошеної з нагоди 1100-ї річниці смерті св. Методія. Відштовхуючись від енцикліки, доповідач наголосив, що «після одинадцятьох століть християнства серед слов’ян, спадщина солунських братів залишається сильнішою від будь-якого поділу. Від Кирила і Методія до сучасних християн приходить запрошення будувати єдність. Вони – немов духовний міст між східною і західною традицією Вселенської Церкви».
Після наукової частини відбулося театралізоване дійство та показ фільму про кирило-методіївську традицію. Академія закінчилась подячним Акафістом.