... Видання Дрогобицької духовної семінарії - Різне - Наука сектантів і Католицька Церква
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Видання Дрогобицької духовної семінарії

Наука сектантів і Католицька Церква
PDF Друкувати
Без обкладинки Наука сектантів і Католицька Церква
Сторінки: 176
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1935
Візитів: 89820
Голоси користувачів:  / 1
PoorСупер 
Опис

Видана у 1935 р. у м. Львові видавництвом "Русалка" і присвячена сімдесятилітньому ювілею від дня народження та тридцятип'ятилітньому від дня єпископських свячень митрополита Андрея (Шептицького), ця книга п. Григорія Дворянина поділена на дві частини. У першій автор розглядає історичний розвиток кількох протестантських течій (дослідники Св. Письма, адвентисти, баптисти, євангельські християни та п'ятидесятники) та торкається питань їх організації та розповсюдження. У другій частині йдеться про вчення цих течій.

Митрополит Андрей написав вступ до цієї праці, в якому, зокрема, пише: "Старанно опрацьована книжка п. Г. Дворянина про історію та науки сект, яку цим й поручаемо Всч. Духовенству, буде для багатьох дійсною поміччю в душпастирській праці. Бо багато з тих сект в Америці чи в Німеччині, зєднавши собі людей багатих, розвинули широку діяльність, що дійшла аж до нашого краю і до многих наших сіл. Кромі цього різні сектанські школи в Сполучених Державах та в Канаді виховали наших сиріт, які тим способом стали пасторами і проповідниками різних вірувань". митрополит також коротко пояснює поставу греко-католицьких душпастирів перед викликом поширення серед вірних сактантських вчень.

Дата: Четвер, 16 лютого 2012 23:43

Коментарі 

 
0 #1 Леонтій 13.03.2015 18:54
Т. зв. "дослідники Св. Письма" (нині це - Свідки Єгови) лише історично походять із протестантськог о середовища, одначе за своїм віровченням, по його єретичній суті й змісту, суттєво відходять як від протестантизму (як такого), так і класичного християнства загалом.
Крім того, як видається, використання наразі щодо більшості течій сучасного протестантизму терміну "сектанти" є не дуже вдалим і дещо застарілим. Тим паче, що оте явище ("сектантство") являє собою не стільки якісь конкретні деномінації, скільки, передусім, певним способом релігійного мислення і відповідного поводження. Тобто, справжніми сектантами можуть бути (і нерідко направду є) і православні, і католики, і різні протестанти.
А також: отаке штучне "чіпляння" до окремих протестантських еклезіальних спільнот означення "сектанти", до того ж, нині є КОНТРПРОДУКТИВН ИМ, бо - так чи так, але - суперечить букві і духу рішень та ухвал ІІ Ватиканського Собору, у т. ч. щодо пошуку шляхів для кінцевого осягнення християнської єдності.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити