... Різне

< квітня 2020 >

«А» чи «і»? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altДля більшості читачів, мабуть, відома притча про кому в реченні: «Стратити не можна помилувати». І, як відомо, залежно від того, де буде поставлена кома, залежатиме уся суть сказаного і навіть життя людини. Сьогоднішня стаття стосується подібних ситуацій.Тільки в них проблема полягає не в комі, а у деяких тезах, у яких замість сполучника «і» ставлять «а» та ще й з додачею «не». Це у кінцевому результаті призводить до багатьох непорозумінь. А як цього уникнути - зрозуміємо, прочитавши публікацію.

Чи дозволяє Церква трансплантацію органів? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altУ попередньому номері в рубриці «Запитуєте - відповідаємо» писалося, що вбивство людей з метою трансплантації органів є недопустимим. Це цілком зрозуміло. Але хотілося би знати, як Церква ставиться до випадків, коли хтось у своєму заповіті передає свої органи після смерті для трансплантації?

Який прогрес нам потрібен? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altФільми на різдвяну тематику знімають вже давно. І, як правило, це веселі і життєрадісні стрічки. Однак є й такі, які показують радість свята, не забуваючи згадати тих, хто не має можливості вповні цю радість відчути. Про одну і з таких стрічок і піде мова в даній публікації. А конкретніше про фільм Надії Тесс «Саманта: канікули американської дівчинки».

Аборт як засіб порятунку? PDF Друкувати Електронна адреса

altЧи дозволено робити аборт, якщо є небезпека для життя чи здоров’я матері, або якщо дитина може народитися з розумовими чи фізичними вадами? Перед тим, як відповісти на це запитання, пригадаємо один Євангельський епізод: «Як почула Єлизавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні. Єлизавета сповнилася Святим Духом і викликнула сильним голосом…» (Лк. 1, 41). Дитина Єлизавети – це, як відомо, був святий Йоан Хреститель.

Бекет PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altКолись у нашому часописі була стаття, присвячена фільму про святого Томаса Мора (див. Людина на всі часи, або Бог прийме кожного, хто стримиться до Нього. / З любов’ю у світ, № 4, 2009). У даному ж номері мова піде про фільм, який розповідає про святого, життя якого багато в чому подібне до життя Томаса Мора, а конкретніше, про стрічку англійського режисера Пітера Гленвіла «БЕКЕТ».

Суд Соломона PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altХто такий Соломон, напевно, знають навіть ті, хто ніколи не читав Біблії. Це давньоізраїльський цар, син Давида, який правив у Х-му столітті до Христа. Найбільше він прославився завдяки своїй мудрості. Вона проявилася, зокрема, в умінні звершувати судові справи. Тому під терміном «Соломоновий суд» розуміють мудрий і справедливий суд. Якщо уважно проаналізувати мудрість цього правителя, то переконаємося, що вона може бути помічною і в наш час. І не тільки в юридичних питаннях. У публікації, власне, і йтиме мова про те, як її можна застосувати у сьогоденні.

Зіпсований телевізор PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altЦя стаття - не про техніку. Читачі, мабуть чули такий вислів як «зіпсований телефон». Знаємо, що тут мова не йде про пристрій для переговорів на відстані. Таким терміном визначають ситуацію, коли інформація при переказі багатьма людьми врешті-решт виходить достатньо спотвореною. Але що ж таке «зіпсований телевізор»? Ось про це, а також і про те, чим він відрізняється від справного, читачі дізнаються з публікації.

Аганумські мученики PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altРозповіді про гоніння на первісних християн у Римській імперії є загальновідомими. Достатньо поглянути на літургічний календар, щоб побачити, яке є там велике число мучеників саме цього періоду. Приклади деяких із них зберігають свою актуальність упродовж століть. До них можна віднести Аганумських мучеників, яких ще називають Мучениками Святого Маврикія. Про них і піде мова в публікації. Аганум - це стара назва сучасного швейцарського міста Сент-Моріс д’Агон, розташованого у кантоні Валє. Сент-Моріс перекладається як Святий Маврикій. Тобто місто іменується на честь мученика, який у його околицях разом із побратимами пролив свою кров. Крім того, там ще розташоване й однойменне абатство, де зберігаються мощі мучеників.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>