< квітня 2019 >

«За словами своїми...» PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altНазва цієї статті походить від євангельської цитати: «Бо засловами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш засуджений». (Мт. 12,37). Ці біблійні слова є не тільки пересторогою кожному з нас, щоб чувати над тим, що ми говоримо, але також і важливою допомогою, щоб не потрапити у сіті неправди. Проте, як ця євангельська сентенція нам допоможе, і йтиме мова в публікації.

Помічниця християн PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altНа сторінках «Живої Води» вже неодноразово писалося про видатного італійського душпастиря, педагога та святого отця Джованні Боско, більше знаного як Дон Боско (1815-1888). Однак, крім пастирської і педагогічної діяльності, цей подвижник відзначився ще в одному напрямку, а саме - якбудівничий храмів. Зокрема, пр оодну зі зведених ним сакральних споруд та деякі незвичні речі, пов’язані з цією святинею, і піде мова у публікації.Коли у 1988 році виповнився столітній ювілей від дня смерті «апостола молоді» святого Йоана Боско, то італійський режисер Леонардо Кастелані зняв фільм, який так і називався - «Дон Боско». У цій стрічці показаний, зокрема, один цікавий момент, який мав місце в історії.

«Давайте здобувати віру разом» PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altНаркоманія на сьогоднішній день залишається однією з найбільш поширених узалежнень. На жаль, з кожним роком зростає число людей, які потрапляють під її згубний вплив. У різний час боротьбу з цією небезпечною залежністю провадили: Церква, правоохоронні органи, медицина, різні громадські рухи, а також кінематографісти.

Чи виправдовує Біблія рабовласництво? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altУ часописі «З любов’ю у світ» № 4, 2017 була стаття «А там що написано?» В ній, зокрема, згадувалося, що у період, коли існувало рабство або кріпосне право, деякі власники чи работоргівці виправдовували свої вчинки окремими цитатами з Біблії. Хотілося би знати, як все ж таки ці Біблійні місця розуміти?

Блаженні переслідувані за правду PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altУ часописі «Жива Вода» №9 (383) 2018 було надруковано статтю під назвою «Кров мучеників - насіння для християн». У ній йшлося про героїчну смерть Івана Хрестителя, Предтечі Господнього, а також про католицьких подвижників віри, які поклали життя своє, ревно відстоюючи Божу правду. Інакше кажучи, заторкувалося питання феномену мучеництва в історії християнства. Та чи завжди ми правильно розуміємо, у чому полягає особливість саме християнського мучеництва?
Відповіді на це запитання й присвячуємо публікацію.

«Усі знають» і «Того не може бути» PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altУ наш час вже стало звичним явищем, що люди для підтвердження якигось своїх теорій - політичних, економічних, культурологічних, а також і релігійних - посилаються на ті чи інші прецеденти з минулого. Щось на зразок: «Був такий-то випадок, а він, відповідно, підтверджує це і це або заперечує це і це». Однак, коли заходить мова про достовірність цього випадку, тоді найчастіше все починає зводитись до рівня емоцій: хто на кого зробить вагоміший вплив. Власне, щоб цього не було, спробуймо зя’сувати, яким є християнський погляд на це питання.

Причини відмови у церковному похороні PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altІноді бувають випадки, коли священики окремим людям відмовляють у церковному похороні. Чи не є це порушенням любові до ближнього і Євангельських слів: «Не судіть і не будете суджені» (Мт. 7, 1)? На початок хочеться відзначити, що сам по собі церковний похорон ще не є запорукою спасіння. Ось що з цього приводу пише Євангеліє: «Помер також і багатий і його поховали. В аді терплячи тяжкі муки…» (Лк., 16, 22-23).

Свідоцтво кров’ю PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altВід самих початків християнства Церква почитає мучеників, тобто осіб, які за свою віру віддали життя. Цікаво, що у багатьох мовах слово «мученик» звучить «мартір», що означає «свідок», тобто людина, яка пролиттям крові засвідчила правдивість того, у що вірила. Тому дана стаття буде присвячена фільму, який розповідає про мучеників первісної Церкви. Це стрічка польського режисера Єжи Кавалєровіча «Quo vadis». Спочатку була книга. 1896 року вийшов у світ роман польського письменника Генріка Сенкевича «Quo vadis», що в перекладі означає «Куди йдеш».

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>