header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Квіткова аномалія у Бра PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altМісто Турин – чи точніше Торіно –відоме цілому світові насамперед завдяки великій християнській реліквії – Туринській плащаниці. Однак за 60 кілометрів від Торіно розміщене містечко Бра. Воно є менш відомим у світі, але його Господь також відмітив незвичайним знаком. Про одну особливу святиню, яка знаходиться у цьому містечку, і йтиме мова у цій публікації.

Отож, у містечку Бра знаходиться незвичний санктуарій. Він називається Ла Мадонна деї Фіорі (Матері Божої Квітучої). А починалося все 29 грудня 1336 року. Цього дня молода заміжня жінка Егідія Матіс проходила околицями Бра. Вона йшла повз установлену на стовпі статуетку Богородиці. Егідія в той час була на останніх днях вагітності. Жінка зауважила, що її переслідують якісь двоє незнайомців. Зрозумівши, що вони мають лихі наміри, Егідія стала шукати захисту. І тут серед чагарників терену вона побачила згадану вище статуетку Богородиці. Вона швидко підбігла до фігури і почала молитися про захист. Нападники рушили за нею, але тут від зображення Марії стало бити сліпучо-біле світло. Зловмисники налякалися і втекли. Після цього в Егідії розпочалися пологи, і вона прямо на відкритому повітрі народила цілком здорову дитину. Та й сама вона почувалася добре. Закутавши немовля у зимову шаль, жінка підійшла до найближчої оселі, де стала просити притулку. Її прийняли. В помешканні Егідія розповіла про те, що трапилося з нею. Розповідь облетіла усю околицю, і деякі цікаві люди вирішили оглянути місце, де сталася подія. І що вони побачили?! Усі чагарники терену, який ріс навколо статуї Богородиці, розцвіли. Нагадую, що це був кінець грудня. І хоч зима в Італії значно м’якша, ніж у нас, та все ж таки це зима, і нічого у цей час там не цвіте. Мешканці Бра побачили у цвітінні терену Божий палець як доказ того, що там дійсно мало місце чудо за заступництвом Божої Матері. Пізніше на цьому місці було збудовано храм. Однак саму статую до церкви не заносили. І кущів терену довкола неї не викорчовували.

Відтоді вже проминуло 679 років. І кожного року в Бра відбувається незвичне квіткове диво. 8 грудня, тобто, коли за григоріанським календарем випадає свято Непорочного Зачаття Божої Матері, тернові кущі довкола згаданої вище статуетки починають цвісти білими квітами. І триває це цвітіння до 29 грудня, тобто до дня, коли Егідія Матіс була чудесно врятована Богородицею. І відбувається це незалежно від температури, яка у той період, як правило, нульова, а іноді й мінусова. Не залежить це цвітіння й від снігопадів, які деколи й тут бувають.

Тепер щодо самого терену. Ця рослина належить до виду prunusspinosa. Їх є достатньо у цьому регіоні. Але цвітіння там відбувається наприкінці березня – на початку квітня. Серед зими там терен ніде не цвіте, включаючи й околиці Бра, за винятком, ясна річ, санктуарію Ла Мадонна деї Фіорі. Феноменом із Бра зацікавилися вчені з університету в Торіно. Вони почали досліджувати терен із санктуарію і переконалися, що він нічим від інших рослин цього виду, які ростуть у регіоні, не відрізняється. Також брали зразки ґрунту, де росте незвичний терен. І знову нічого особливого у ньому не виявили. Не знайшли також ніяких геофізичних чи електромагнітних аномалій на цьому місці. (див. Мечислав Піотровський, «Чудесний знак, який постійно про себе нагадує» “Любіть один одного” №1, 2012).

Науковці проводили ще один дослід: вони посадили в санктуарії нові саджанці терену того самого виду. І, як не дивно, ті саджанці у грудні не розцвітають. Тобто розцвітають тільки ті кущі, які, скажімо, є прямими спадкоємцями кущів з 1336 року.

У хроніках санктуарію записано, що за 679 років двічі траплялося, що терен у грудні не розцвітав. Це було у 1913 і 1938 роках. Цікаве співпадіння: у наступні роки, тобто у 1914 і 1939 роках, як відомо, розпочиналися Перша і Друга світові війни. А були випадки, коли терен цвів довше, ніж звичайно. Так сталося в 1898 році. Саме тоді вперше для публічного вшанування було виставлено Туринську плащаницю. Люди могли відвідувати її упродовж майже трьох місяців. Рівно стільки часу цвіли кущі в Ла Мадонна деї Фіорі. Також 23 листопада 1973 року Туринську плащаницю було вперше показано на телебаченні. І тоді терен розцвів у той же день всупереч своєму звичному часу цвітіння (Там же).
Варто додати, що в Ла Мадонна деї Фіорі відбувається не лише чудо, пов’язане виключно з квітами. Також там мають місце зцілення від різних недуг та духовне навернення людей.

Тепер, коли ми зрозуміли, що у цьому невеликому містечку дійсно стається Боже чудо, настав час зробити деякі висновки. По-перше, Божі чуда не є зв’язані тільки одним календарем. Напевно, не вперше ми чули, що начебто правдивий тільки юліанський календар, бо тільки згідно з ним на Пасху в Єрусалимі сходить благодатний вогонь. Але у санктуарії в Ла Мадонна деї Фіорі, як уже згадувалося, чудо розпочинається 8 грудня. Це день Непорочного Зачаття Діви Марії згідно з григоріянським календарем. По-друге, віра у заступництво Богородиці - це не якийсь забобон, а річ, схвалена Богом. Варто нагадати, що не тільки у Бра, але й в інших місцях Богородичного культу чудеса не творить безпосередньо Марія, але Бог на її бажання, як це зробив на весіллі у Кані Галилейській (Йо. 2, 1-11). А Бог ніколи не буде робити чуда на підтвердження чогось такого, що Йому не подобається. По-третє, бажанням Богородиці є насамперед привести всіх людей до Ісуса Христа. Тим, власне, й пояснюються дивні аномалії в Бра під час публічних вшанувань Туринської плащаниці. І нарешті – останнє. Війни є наслідком розірвання взаємин людства з Богом. Вище згадувалося, що цвітіння не відбувалося перед початком світових воєн. Зникла Божа опіка – і перестали цвісти кущі. Зникла Божа опіка – і стали люди винищувати один одного. Але вона зникла не тому, що Бог відкинув людство, а тому що люди відкинули Його.

Усі ці речі є важливими й актуальними не тільки для Італії, але й для нас.

Ігор БРИНДАК Квіткова аномалія у Бра//"Жива вода" № 12 2015

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити