... Що означають слова "Всяка влада від Бога"?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 28
29            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Що означають слова "Всяка влада від Бога"? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altЯк розуміти біблійні слова: «Кожна людина нехай кориться вищій владі: нема бо влади, що не була б від Бога і ті існуючі влади установлені Богом» (Рим. 13, 1)? На початку хочеться зауважити, що у Святому Письмі також говориться, що його (Святе Письмо) не можна пояснювати самовільно, всупереч вченню святих мужів (ІІ Петра 1, 20 - 21). Тут це згадується тому, що останнім часом ми спостерігаємо багато всіляких спекуляцій відносно знаменитого уривку з Рим. 13, 1.

Подивімося, як пояснював цей уривок отець Церкви святий Іван Золотоустий (+ 407): «Тому апостол не сказав, що немає начальника, який не був би від Бога, бо роздумує загалом про сутність влади і говорить: «нема бо влади, що не була б від Бога і ті існуючі – установлені Богом». Так і Премудрий (мається на увазі цар Соломон (прим. І. Бриндака)), коли каже, що від Господа дається жінка чоловікові (Прип. 19, 4), розуміє, що шлюб установлений Богом, а не те, що Бог зобов’язує кожного вступати у шлюб. Бо ми бачимо, що багато одружуються з поганим наміром і не по закону шлюбу, то зрозуміло, що ми за це не можемо звинувачувати Бога» (Иже во святих отца нашего Иоанна Златоустого, архиепископа Константинопольского избранные творения «Беседы на послание к Римлянам». Издательский отдел Московского патриархата. 1994 г. – С. 774 - 775). Тобто у Римлян 13, 1 говориться про самі інституції державної влади як такі, а не про окремо взятих правителів чи окремо взяті партії. Думаю, що кожен з нас погодиться, що для нормального існування суспільства державні інституції є необхідними. Однак це не означає, що Бог схвалює різні беззаконня, які творять не раз ті або інші правителі чи чиновники.

Щодо державних законів, то їх слід виконувати доти, доки вони не протирічать законам Божим. У Святому Письмі з цього приводу читаємо: «Слухатися слід більше Бога, ніж людей» (Ді. 5, 29).
Стосовно реакції на зловживання, то ІІ Ватиканський собор навчає наступне: «Де громадяни зазнають гніту від публічної влади, яка переступає свої компетенції, то в тому, що вимагає об’єктивне і спільне благо, нехай вони не відмовляють їй у послуху. Однак, вільно їм захищати права свої і своїх співгромадян супроти такої влади, зберігаючи межі, які накреслює природнє і Євангельське право» (Душпастирська Конституція ІІ Ватиканського собору «Радість і надія», п. 74).
Крім всього вищевказаного слід доповнити, що, згідно з Конституцією України, основною владою в нашій державі є НАРОД.

Ігор БРИНДАК Що означають слова "Всяка влада від Бога"?//"З любов'ю у світ" № 2 2014

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити