РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 20/07 Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
Що означають слова "Всяка влада від Бога"? |
![]() |
![]() |
![]() |
Ігор БРИНДАК
Подивімося, як пояснював цей уривок отець Церкви святий Іван Золотоустий (+ 407): «Тому апостол не сказав, що немає начальника, який не був би від Бога, бо роздумує загалом про сутність влади і говорить: «нема бо влади, що не була б від Бога і ті існуючі – установлені Богом». Так і Премудрий (мається на увазі цар Соломон (прим. І. Бриндака)), коли каже, що від Господа дається жінка чоловікові (Прип. 19, 4), розуміє, що шлюб установлений Богом, а не те, що Бог зобов’язує кожного вступати у шлюб. Бо ми бачимо, що багато одружуються з поганим наміром і не по закону шлюбу, то зрозуміло, що ми за це не можемо звинувачувати Бога» (Иже во святих отца нашего Иоанна Златоустого, архиепископа Константинопольского избранные творения «Беседы на послание к Римлянам». Издательский отдел Московского патриархата. 1994 г. – С. 774 - 775). Тобто у Римлян 13, 1 говориться про самі інституції державної влади як такі, а не про окремо взятих правителів чи окремо взяті партії. Думаю, що кожен з нас погодиться, що для нормального існування суспільства державні інституції є необхідними. Однак це не означає, що Бог схвалює різні беззаконня, які творять не раз ті або інші правителі чи чиновники. Щодо державних законів, то їх слід виконувати доти, доки вони не протирічать законам Божим. У Святому Письмі з цього приводу читаємо: «Слухатися слід більше Бога, ніж людей» (Ді. 5, 29). Ігор БРИНДАК Що означають слова "Всяка влада від Бога"?//"З любов'ю у світ" № 2 2014
|