... Ювілей семінарійного братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці"
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Ювілей семінарійного братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці" PDF Друкувати Електронна адреса
Вівторок, 22 березня 2011 15:21
18 - 19 березня 2011 р. Б. в Дрогобицькій Духовній Семінарії проходили святкування з нагоди 10–ої річниці заснування семінарійного Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці та 87–ої річниці пам’яті отця Ісидора Дольницького. «Оскільки життя Божої Матері у храмі було життям безнастанної молитви, тому воно і є прикладом для кандидата в священики, майбутнього мужа молитви, а також прикладом предмету і способу молитва», - говорив у своїх повчаннях львівським братчикам о. Ісидор. Члени дрогобицького Братства Введення прислухались до цих настанов свого духовного батька та взяли за приклад Марію, котра перш ніж сповнити доручену їй Богом місію, перебувала в Єрусалимському храмі. Свої святкування вони розпочали з молитви.
Святкування семінаристи розпочали молитовними чуваннями в п’ятницю, 18 березня, о 21 год. Першого імпульсу духовним застановам надав о. Михайло Шевчишин, який у своєму слові наголосив на вагомості і значенні священичого покликання та щедро поділився своїм пастирським досвідом. Чування супроводжувалися молитвами і богослужіннями до Пресвятої Богородиці, розважаннями над Псалтирем та Ісусовою Молитвою. Кульмінацією цього молитовного шляху та святкування в цілому стала Божественна Літургія, яку очолив о. Григорій Комар, проректор семінарії та духівник братства. У своїй проповіді о.Григорій наголошував на молитовному аспекті братства, який надихає його життя та діяльність. 
Продовжилося святкування вже наступного дня, 19 березня 2011. О 11.30 в Актовому залі Семінарії розпочалася Святкова Академія. Численним присутнім братчикам та гостям було представлено життєвий шлях о. Ісидора Дольницького, який у 1885 р. з благословення папи Лева XIII та митрополита Сильвестра Сембратовича створює у Львівській Духовній Семінарії Братство Введення в храм Пресвятої Богородиці. Його мету він визначає так: «Щоб члени його, в часі перебування свого в семінарії, найкращим способом виховувалися в дусі побожності і щоб потім, вийшовши з неї, в світі могли словом і ділом поділитися тим духом з іншими. Подібно як Пречиста Діва Марія під діланням Божої Ласки і під наглядом священиків приготовлялась до високого достоїнства Богоматеринства, до якого призначило її Боже Провидіння». Як постать о. Ісидора не обмежується виключно межами свого часу, так і не обмежилося існування Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці лише стінами Львівської Духовної Семінарії. 22 березня 2001р. воно починає нову сторінку свого літопису в серці Дрогобицької Духовної Семінарії.
Святкуючи 10-ту річницю цієї знаменної події в історії нашої молодої семінарії, у рамках святкової академії братчики підготували коротку сценічну виставу, яка зображала окремі етапи життєвого шляху о. Ісидора. Бр. Андрій Марчук продекламував вірш, присвячений цьому «мужу незламного духа і смиреного серця, плоди діяльності, якого і по нині цвітуть для Церкви Христової», авторства семінариста 2 курсу бр. Андрія Лінинського. о. Іван Стебівка, випускник семінарії і один з перших братчиків, розповів про перші кроки зародження братства. Відбулася прем’єра документального фільму, котрий розповідає про напрямки діяльності дрогобицького братства Ведення: крім молитви, це – харитативна і місійна діяльність.
У рамках святкувань з ювілеєм дрогобицьких братчиків привітали їх друзі та діти із сиротинців та інтернатів, якими вони опікуються. Вітання лунали від Наталії Баб’як, котра під акомпанемент бандури виконала українську народну пісню «Повій вітре». Гарним був виступ дуету «Вишиванка» з дитячого будинку «Оранта» у м. Дрогобич. Овації і захоплення публіки викликав талант юних акторів з Нагуєвицької школи–інтернату, які подарували братчикам театрально–сценічне дійство «Побожна» за мотивами оповідання Василя Стефаника. Катерина Путько з дитячого будинку «Оріана» м. Борислав виконала пісню «Там де в небі». Семінарійний гурт «Quo vadis», вітаючи братство, виконав дві пісні зі свого репертуару.
На закінчення святкової академії зі словом виступив бр. Тарас Буричко, голова Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці. У своєму заключному слові духівник братства о.Григорій Комар проаналізував плоди діяльності дрогобицького братства та запропонував перспективи розвитку.