... Гроно спільноти Дрогобицької семінарії молитовно вшанували пам’ять підпільного священнослужителя

< жовтня 2021 >

Гроно спільноти Дрогобицької семінарії молитовно вшанували пам’ять підпільного священнослужителя PDF Друкувати Електронна адреса
Середа, 27 жовтня 2021 19:29

sokil 202126 жовтня 2021 р. Б. минула 45-та річниця відходу до вічності блаженної пам’яті о. Івана Сокола, підпільного священника Української Греко-Католицької Церкви ,а 2 березня – 110 років від його народження. З цієї нагоди кілька викладачів та студентів Дрогобицької духовної семінарії помолились Парастас на його могилі в с. Снятинка.

У своєму слові після Парастасу о. Василь Чава, проректор семінарії, нагадав присутнім про основні моменти важкого життя цього підпільного священника, а також наголосив на важливості його діяльності в тодішні часи на теренах Перимиської єпархії, спадкоємицею якої є наша Самбірсько-Дрогобицька єпархія. Він, зокрема, сказав: «Попри солодкі обіцянки радянської влади о. Іван залишився вірним сином своєї Церкви, який попри небезпеку для власного життя не залишив вірних без духовного супроводу у такий важкий період».
Опісля слово виголосив о. Григорій Савчин, місцевий священник, який додав, що о. Іван своїм священичим служінням відповідає словам Євангелія від Івана, які написані на його могилі: «Я добрий пастир»(Йо 10,11), адже своїм життям священник являв образ Доброго пастиря Христа.

Довідка: Іван Сокіл народився 2 березня 1911 року в с. Хлоп’ятин Сокальського повіту (тепер Польща) в багатодітній родині Григорія й Анни (Кисіль) Сокіл. Початкову освіту здобув у 1918-1922 роках у рідному селі, у 1922-1931 навчався в Сокальській гімназії, після закінчення якої у 1931 вступив у греко-католицьку духовну семінарію м. Перемишля, яку закінчив у 1935 році. Цього ж року 15 лютого отримав дияконські свячення, священничі отримав із рук Перемишльського єпископа Йосафата Коциловського 12 травня 1935 року в катедральному соборі міста Перемишля.
У травні 1947, через категоричну відмову отця Івана Сокола «возз’єднатися» з Російською Православною Церквою, влада закрила церкву в с. Гаї Нижні, священника викинуто з плебанїї. Разом із родичами він жив у хаті парафіян, працював у Стебниківському лісництві та продовжував підпільно душпастирювати як греко-католицький священник. За це був заарештований і відбував покарання. Після смерті Сталіна звільнений і проживав у с. Снятинка (поблизу Дрогобича), де й 26 жовтня 1976 року помер та похований на місцевому цвинтарі.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:

~ FACEBOOK:https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM:https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/