... Читайте 96-ий номер семінарійного часопису "Слово"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Читайте 96-ий номер семінарійного часопису "Слово" PDF Друкувати Електронна адреса
Четвер, 14 грудня 2023 18:06

Slovo 96З’явився зимовий номер релігійно-суспільного часопису «Слово» № 96, що видається при Дрогобицькій духовній семінарії. Цього разу редакційна колегія пропонує читачам заглибитися і замислитися над подією Різдва Христового. Варто зазначити, що українські Різдвяні свята є оповиті давніми та надзвичайно глибокими традиціями, які виражають ідентичність кожного українця. Так редколегія запрошує духовно пережити сходження Бога до серця кожного з нас.

Придбати журнал можна на парафіях або в Дрогобицькій духовній семінарії (вул. Данила Галицького, 2 – поблизу храму Пресвятої Трійці), а також заповнивши форму за посиланням..

У «Шпальті редактора» о. д-р Роман Андрійовський зазначає, що цьогоріч ми спогадуємо також сумні віхи історії нашого українського народу: 90-ті роковини трагедії Голодомору 1932-33 рр. та 10-ту річницю від початку Революції гідності – події, які водночас демонструють незнищенність духу українця. Редактор наголошує, що незважаючи на неодноразові спроби ворога знищити нашу культуру, традиції, релігію та державу, наш народ продовжує розвиватися, що, зокрема, виражається у збереженні релігійних традицій, адже саме віра стала його незнищенною душею. Тому традиції святкування Різдва Христового – це не лише археологічне копання в минулому, але й потужний чинник для будування надійного майбутнього.
Отець-ректор Мирон Бендик у своїй статті наголошує, що для того, щоб збагнути сенс народження Предвічного Бога, не достатньо обмежуватися звичними людськими мірками, а «очима віри» розпізнати в убогому Немовляті Творця Усесвіту і Спасителя людини, проникнути крізь Його людську, дитячу неміч до джерел Його Божої Премудрості.
Дмитро Голик у своїй статті розкриває богословське значення події Різдва Христового та її важливість для кожного християнина. Дмитро Білий описує значення родоводу Ісуса Христа, який ми прочитуємо кожного року на Літургії в сам день свята Різдва. Олег Ортинський у статті «Іконографія свята Різдва Христового» намагається висвітлити символічне значення деталей на іконі празника. Михайло Білинський намагається дати відповідь на запитання, ким були ті три царі, які прийшли з дарами до немовляти Ісуса, водночас заторкуючи тему астрології та її сприйняття у часи Ісуса Христа і в сьогоденні. Микола Цмоканич у статті «Плач Рахилі» описує ті моменти різдвяної розповіді, про котрі можливо не хочеться, але важливо і потрібно, пам'ятати, щоби уникнути хибних уявлень про Різдво Ісуса Христа. Богдан Фединяк розкриває нам образ Пресвятої Родини, як справжній приклад християнської сім’ї. Назар Гришко розглядає різноманітні традиції святкування Різдва в різних народів світу, описуючи унікальні звичаї, обряди та святкові події, які відображають культурне різноманіття та специфіку святкування цього світлого свята. Микола Філь розповідає про виникнення та значення Різдвяних традицій вже українського народу.
У рубриці «На гранях часу» Роман Ковівчак описує події трьох українських революцій, в основному зосереджуючись на уроках принесених Революцією гідності 2014 р. Андрій Хміль у статті описує життя патріарха Йосифа Сліпого, позаяк у 2024 році ми спогадуємо 40-ві роковини з дня смерті цієї визначної постаті УГКЦ. У своїй статті на основі, зокрема, твору Чарльза Дікенса «Різдвяна пісня в прозі» Дмитро Витівський намагається зрозуміти таїну людського буття, а саме, чи здатна людина змінюватися на краще, незалежно від її віку та зовнішніх обставин. Юрій Мацібора у своїй статті запрошує українську молодь «зареєтруватися» цьогоріч на Різдво, розкриваючи роль Різдва Христового у християнському житті. У рубриці «Церква та кінематограф» п. Ігор Бриндак, викладач Дрогобицької семінарії коментує стрічку «Саманта: канікули американської дівчинки», яка була знята австралійським режисером Надією Тасс у 2004 році.
Розділ «Подих скинії» розпочинає Юрій Григель, описуючи у статті, що таке місяцеслов, реформу якого нещодавно здійснила наша Церква, та яка його роль у богослужбовому житті. Павло Захаряк у статті «Очікування Месії у Святому Письмі» розповідає про те, як старозавітні пророки передбачали прихід Месії. Степан Германович розповідає про житія святих, які нещодавно ввійшли у новий місяцеслов нашої Церкви, а саме Антонія Падуанського, Альфонса Лігуорі, Павла Гойдича і Едігни Баварської. АВіталій Кравчук описує піснетворчий доробок святого Йоана Дамаскина, аналізуючи його Різдвяний канон.
Богдан Маців підготував «Семінарійний літопис», у якому представлені найяскравіші події нашої семінарії кінця 2023 року. За підсумком прочитання статей можна перевірити свою уважність, розгадавши кросворд, складений Віталієм Кульчицьким, та, надіславши правильні відповіді, і таким чином отримати шанс здобути приз.

 

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.YOUTUBE.com/channel/dseminaria/
~ TWITTER: https://TWITTER.com/dds_ua