... Вийшов 101-ий номер семінарійного "Слова"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< квітня 2025 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Вийшов 101-ий номер семінарійного "Слова" PDF Друкувати Електронна адреса
П'ятниця, 04 квітня 2025 09:02

Slovo 101Вийшов черговий номер релігійно-суспільного часопису «Слово», який видає Дрогобицька духовна семінарія. Цього разу редколегія запрошує до роздумів, що таке успіх з християнської точки зору. О. д-р Роман Андрійовський у «Шпальті редактора» розмірковує про зміни в західних цінностях, з якими традиційно повʼязують успішність. Спочатку вони спирались на християнську мораль, а згодом поступово потрапили під вплив лівих ідеологій. Тому автор закликає керуватись Божими заповідями, а не різноманітними політичними ідеологіями.

Отець–ректор Мирон Бендик у своїй статті під назвою «Американська мрія» розглядає міф, власне, про цю «мрію» як про проекцію людських прагнень до успіху, стверджуючи, що уявлення про успіх залежить від індивідуальних або національних переконань. Бр. Святослав Марич у своїй статті висвітлює поняття щастя з погляду християнства. Бр. Назар Гришко пропонує не протиставляти матеріальне та духовне, а навпаки, гармонійно поєднати ці два елементи, розглядаючи матеріальні блага як інструмент для служіння Богу та ближнім. Бр. Юрій Григель розповідає про християнське мучеництво як свідчення віри, відданості та самопожертви. Семінарист Дмитро Витівський у статті «Успіх – це мета чи шлях?» роздумує над тим, як людина себе реалізує, чому її прагнення ніколи не зникають та що приносить їй справжнє відчуття сповнення. Бр. Степан Германович розповідає про християнську візію успішної моделі сімʼї, роль батьківства та особисту реалізацію в шлюбі. Студент 6-го курсу Олег Ортинський у своїй статті стверджує, що справжній успіх – це жертовність і служіння спільному благу. Бр. Михайло Білинський простежує, як змінювалось розуміння успіху в різні історичні періоди. Семінарист Святослав Кілочко розповідає про викривлене уявлення людини про успіх та розглядає цю проблематику крізь призму біблійних розповідей, історичних подій, а також різноманітних прикладів з художньої літератури.
Рубрику «На гранях часу» відкриває розділ «Актуальне», в якому бр. Богдан Фединяк розповідає про піст як певний шлях, подорож до духовних плодів та можливість відновлення єдності з Богом. Семінарист Костянтин Запотічний знайомить читача із видатним українським художником Модестом Сосенком. Бр. Микола Філь розповідає про книгу французького автора Лорана Гунеля «Людина, що хотіла бути щасливою». Семінарист Андрій Хміль роздумує над тим, чому сучасна молодь може боятись невдач. У розділі «Кінематограф» п. Ігор Бриндак продовжує знайомити нас із життям папи св. Івана Павла ІІ, цього разу на основі фільму «Кароль – папа, який залишився людиною».
Рубрику «Подих скинії» розпочинає бр. Павло Захаряк, розповідаючи про біблійного царя Соломона як приклад мудрості та вміння стратегічного управління, яке сприяло процвітанню держави та міжнародному визнанню. Семінарист Давид Стецула розглядає життя святих Хосемарії Ескріви, Пʼєр Джорджо Фрассаті і Джона Генрі Ньюмена, які відзначалися глибокою вірою, ревністю до служіння людям і значним впливом на суспільство. Бр. Віталій Кравчук аналізує твір Івана Ліствичника «Ліствиця», який описує шлях християнина до духовної досконалості через боротьбу з пристрастями та набуття чеснот. Бр. Юрій Мацібора у своїй статті ділиться секретом успішної молитви.
Наприкінці часопису, у розділі «Семінарія», семінарист Богдан Маців ділиться сторінками «Семінарійного літопису», коротко розповідаючи про найважливіші події з життя альма-матері.
Традиційно за підсумком прочитання статей можна перевірити свою уважність, розгадавши кросворд, складений Віталієм Кульчицьким, і, надіславши правильні відповіді, отримати шанс здобути приз – цікаву книгу.

Придбати семінарійний часопис можна у семінарії або заповнивши форму за посиланням.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.YOUTUBE.com/@dseminaria
~ TWITTER: https://TWITTER.com/dds_ua
~ TikTok: https://www.TIKTOK.com/@dseminaria