РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 14/08 О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
- 12/08 Микола Прунчак, «Етика подружнього життя в Ісламі» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – ліц. Василь Салій)
- 11/08 Як сьогодні будувати рідну Хату? Роздуми з митрополитом Андреєм
- 08/08 Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- 06/08 Роль УГКЦ у плеканні української культурно-національної ідентичності в ХІХ-ХХ ст.
Найпопулярніше
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Історія розвитку проповідництва
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Юрій Губик, «Покаяння згідно з твором святого Йоана Золотоустого "Бесіди про покаяння"» (науковий керівник – о. д-р. Мирон Бендик, рецензент – о. д-р Володимир Івасівка)
- Максим Дохняк, «Психологічний аспект пастирського супроводу дітей внутрішньо переміщених осіб» (науковий керівник – п. Бісик Мар’яна, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Чи можна довіряти теоріям еволюції?
Протокол дійства уряду декана жукотинського (1931-1944) |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорія:
Проект "Оцифрована спадщина" > Історія
Сторінки: 103
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1931
Link:
![]() |
Візитів: 36005 | |
Опис
Книга вхідної документації Жукотинського декана Перемиської єпархії УГКЦ. Містить записи (короткий зміст офіційної кореспонденції) від 2 січня 1931 по 31 червня 1944 р. За даними Шематизмів, у вказаний період Жукотинський деканат (зараз Турківщина і Старосамбірщина) охоплював 17 парафій (з матірними громадами в селах Вовче горішнє, Галівка, Гвоздець, Головецько горішнє (Бабина), Головецько долішнє, Дністрик Головецький, Грозьова, Дністрик Дубовий, Жукотин, Лип'є, Лімна, Михновець, Мшанець, Плоске, Рип'яна, Тисовиця, Хащів), в яких в різні роки проживало близько 20 тис. греко-католиків. Відомо, що у 1935-1937 рр. деканом (з 1939 - завідателем) Жукотинським був о. Лев Попіль (25.08.1892-17.08.1974), який, очевидно, і заповнював Протокол. О. Лев народився у с. Сілець Самбірського повіту. Під час І Світової війни служив у легіоні Січових Стрільців, а згодом у Українській Галицькій Армії. Духовну освіту здобував у Львівській та Перемиській семінаріях. Одружившись, 14.11.1920 р. отримав священичі свячення в м. Перемишлі з рук вл. Йосафата Коциловського. Душпастирював в с. Лосинець та Хащів. Був делегатом Львівського псевдособору 1946 р. і перейшов на до Російської Православної Церкви. Опублікована цифрова копія цього документу є цінною пам'яткою для дослідження церковного життя греко-католицьких парафій Східної Галичини у першій половині ХХ ст. (перед і під час ІІ Світової війни). |
|
Дата: Понеділок, 09 березня 2020 19:56
|