... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
травня 2023

Середа, 31 травня 2023

Відбулась презентація цікавої книги про канонічні особливості служіння пароха PDF Друкувати Написати листа

vidbulasʹ prezentatsiya tsikavoyi knyhy pro kanonichni osoblyvosti sluzhinnya parokha 202330 травня 2023 р. Б. відбулося чергове відкрите засідання місцевого осередку Українського Богословського Наукового Товариства з нагоди презентації книги співавторів о. д-ра Олега Цимбалюка, викладача ДДС, та о. д-ра Андрія Євчука під назвою: "Парох, процедура його усунення та перенесення".

Детальніше...


Четвер, 25 травня 2023

Молитовне святкування Вознесіння Христового PDF Друкувати Написати листа

molytovne svyatkuvannya voznesinnya khrystovoho 202324 травня 2023 р. Б., напередодні величного свята Христового Вознесіння, у катедральному храмі Пресвятої Трійці браття Дрогобицької семінарії спільно із парафіяльною спільнотою помолились Вечірню із Литією. Очолив урочисте богослужіння преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, у співслужінні семінарійного та парафіяльного духовенства.

Детальніше...

Самбірський Миколай. Штрихи до портрета о. Миколи Куця PDF Друкувати Написати листа

Назар Городиський

sambirsʹkyy mykolay shtrykhy do portreta o mykoly kutsya 2022Ієромонах Миколай Куць народився 25 травня 1946 року в селі Букова у працьовитій християнській сім’ї. Крім Миколи, в сім’ї було ще четверо дітей. Бувши маленьким хлопчиком, Миколка цікавився релігійними речами, глибоко вдивлявся в ікони та розпитував про них у своєї матері. Освіту здобував у рідному селі, де була восьмирічна школа. Під час навчання відвідував храм у сусідньому селі Конів. Досить швидко Микола почав цікавитись духовною літературою. Конівський священник Григорій Колодій допомагав з книжками та давав духовні настанови. Закінчивши школу, Микола не хотів іти кудись вчитись, бо з переконання не міг дозволити собі бути комсомольцем, тому влаштувався на роботу у колгосп.

Детальніше...


Понеділок, 22 травня 2023

Антиклерикалізм, або «алергія на святість» PDF Друкувати Написати листа

Остап Черхавський

antyklerykalizm abo alerhiya na svyatistʹ 2022Ще від початку християнства апостоли, а згодом і їхні наступники – єпископи і пресвітери, які продовжили місію проповіді Доброї Новини,засновуючи все нові й нові церкви-спільноти, користувалися у мирян великою пошаною. Таке ставлення людей до тих, хто з батьківською любов’ю відкривав їм світло євангельської Істини, було характерною рисою християнської віри.Священнослужителів називають «отцями», бо вони у Святому Хрещенні народжують людину до нового життя з Богом та потім по-батьківськи супроводжують християнина на шляху духовного зросту. Водночас у певний момент історії, а особливо сьогодні, в епоху постмодернізму, коли над Христовою вірою нависла загрозлива потуга секуляризуючого лібералізму, ставлення до священнослужителів, а в їхній особі - і до Церкви та й навіть до Самого Бога, значно десакралізувалося, стало навіть зневажливим. Цей процес не обмежився лише релігійною байдужістю, але і сформував активний організовано-демонстративний рух проти священників або, радше скажемо, проти всього християнства. Цей рух називають антиклерикалізмом. Про суть цього явища, його причини та наслідки і вестимемо мову у нашій публікації.

Детальніше...


Вівторок, 16 травня 2023

Цікава книга про Дрогобицьку духовну семінарію нарешті стала доступною для читача PDF Друкувати Написати листа

knyha ddsКнига «Духовна семінарія у Дрогобичі», яка нещодавно вийшла з друку, розповідає про історичні обставини та особливості підготовки священнослужителів, починаючи від виходу УГКЦ з підпілля наприкінці 80-их рр. ХХ ст. і дотепер. Вже стає доброю традицією книг, які випускає Дрогобицька духовна семінарія, що за допомогою поміщених у тексті QR-кодів читач має змогу отримати доступ до аудіо- і відеофайлів, які розміщені на семінарійних Інтернет-ресурсах. Видання багате на кольорові та чорно-білі ілюстрації й орієнтоване на широке коло осіб, які прагнуть краще знати історію української Церкви і народу та глибше розуміти церковну проблематику.

Детальніше...


Понеділок, 15 травня 2023

Семінарія долучилася до прощі з Дрогобича в Грушів PDF Друкувати Написати листа

seminariya doluchylasya do proshchi z drohobycha v hrushiv 202314 травня 2023 р. Б. Дрогобицька духовна семінарія долучилася до щорічної єпархіальної прощі до села Грушів, організованої з нагоди Дня матері та 36-ліття об'явлення Пресвятої Богородиці.

Детальніше...


Субота, 13 травня 2023

У семінарії відбувся День відкритих дверей PDF Друкувати Написати листа

u seminariyi vidbuvsya denʹ vidkrytykh dverey 202313 травня 2023 р. Б. у Дрогобицькій семінарії пройшов День відкритих дверей. Гості мали можливість ознайомитися з особливостями семінарійного життя та дізнатися, яким чином виховуються майбутні священнослужителі. Відповідальними за проведення події були семінаристи V курсу.

Детальніше...


П'ятниця, 12 травня 2023

У Дрогобицькій семінарії святкували День Матері PDF Друкувати Написати листа

u drohobytsʹkiy seminariyi svyatkuvaly denʹ materi 202312 травня 2023 р. Б. семінарійна спільнота разом із членами сімей та родин семінаристів святкувала День Матері, з нагоди якого був організований виступ та спільне частування.

Детальніше...

Дрогобицькі семінаристи випустили відеорозповідь про свої пасхальні місії [ВІДЕО] PDF Друкувати Написати листа

drohobych film pro misiiЦими днями на медіаресурсах Дрогобицької духовної семінарії зʼявився фільм «Місії на "іржаву" землю. Подорож дрогобицьких семінаристів до Кривого Рогу (Пасха, 2023)». Це відеорозповідь про місійну поїздку семінаристів ДДС Володимира Паньківа (III курс) та Олега Ортинського (IV курс) до м. Кривий Ріг, де душпастирює випускник Дрогобицької духовної семінарії о. Іван Талайло (12-17 квітня 2023 р.Б.).

Детальніше...


Субота, 06 травня 2023

Семінарія богослужбово спогадувала великомученика Юрія PDF Друкувати Написати листа

seminariya bohosluzhbovo spohaduvala velykomuchenyka yuriya 20235 травня 2023 р. Б., напередодні свята славного великомученика, переможця й чудотворця Юрія, спільнота Дрогобицької семінарії помолилась Вечірню з Литією. Зранку наступного дня, в день самого свята, у семінарійній каплиці була відслужена Утреня та Божественна Літургія, після якої відбулось мирування вірних. Священнослужили о. Богдан Хом'як та о. Роман Копач, префекти ДДС.

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>