header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
У семінарії відбулась зустріч з владикою Степаном (Меньком) [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Четвер, 23 березня 2017 21:39

alt23 березня 2017 року в Дрогобицькій духовній семінарії відбулась зустріч із владикою Степаном (Меньком), екзархом Донецьким. Мета зустрічі: заохотити семінаристів до майбутніх служінь на Сході. Владика розповів, що на даний момент Донецький екзархат гостро потребує десятьох священиків. Варто пригадати, що на цих теренах вже душпастирюють декілька випускників Дрогобицької семінарії, один з яких приїхав з владикою Степаном, щоб поділитися своїм досвідом служінь на місійних теренах. Це - о. Тарас Буричко, який є адміністратором храму Верховних апостолів Петра і Павла, що у м. Токмак Запорізької області.

Насамперед до слова був запрошений владика Степан, який провів екскурс в історію Донецького екзархату, створеного 2 квітня 2014 року шляхом поділу Донецько-Харківського екзархату. Донецько-Харківський екзархат було офіційно засновано 11 січня 2002 року, а інтронізація (введення на престіл) владики Степана відбулась в Храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що у м. Донецьк, 12 травня 2002 року, в присутності Блаженнішого Любомира Гузара, Апостольського Нунція Миколая Етеровича, багатьох єпископів та священиків. На даний час владика не може служити в Донецьку через напружену ситуацію в місті. А тому осідком екзарха з благословення Глави й Отця УГКЦ тимчасово є м. Запоріжжя, де він часто проводить богослужіння.

Далі владика Степан передав слово о. Тарасу Буричку, який досить активно працює на місійних теренах та зусиллями якого за неповний рік був побудований храм Верховних апостолів Петра і Павла в м. Токмак. Отець Тарас розповів про свою пастирську діяльність, показавши слайд-шоу, на якому були представлені різного роду заходи. Гості відзначали, що перспектива розвитку УГКЦ є велика, але констатували недостатню кількість священнослужителів.

По завершенні з подячним словом виступили владика Григорій (Комар) та ректор семінарії о. Мирон Бендик, які висловили щиру подяку владиці Степану і о. Тарасу за візит та запрошення семінаристів до служінь на місійних теренах, а також за відвагу, яку вони проявляють на користь нашої Церкви, та побажали плідної праці. 

Див.фоторепортаж: