... У семінарії відбулося представлення життя отця Кирила Селецького [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
У семінарії відбулося представлення життя отця Кирила Селецького [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Вівторок, 13 листопада 2018 09:39

alt12 листопада 2018 р.Б. в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулась конференція, присвячена постаті величного мужа УГКЦ, засновника Згромадження сестер св. Йосифа - о. Кирила Селецького. Доповідачем була сестра Стефанія Марко, яка є доктором богослов'я та викладачем кафедри богослов'я УКУ.

Конференція розпочалась зі спільної молитви, після якої ректор Дрогобицької семінарії о. Мирон Бендик представив сестру Стефанію. Доповідач коротко розповіла про сімейне середовища та родину майбутнього подвижника УГКЦ, який народився 1835 року в місті Підбуж, на теренах сучасної Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Опісля монахиня розповіла про освіту, яку здобував о. Кирило Селецький. Також студенти семінарії дізнались про громадську діяльність, основні служіння в Перемиській єпархії та публікації о. Кирила, які є вагомим вкладом у катехизацію дітей, молоді та зрілих людей.

"Найцінніший дар отця Кирила - це духовне батьківство," - наголосила сестра Стефанія у своїй доповіді. Це непересічна постать УГКЦ, адже саме він, повдовілий священик, є засновником двох жіночих чернечих згромаджень - Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії та Сестер св. Йосифа Обручника, які працювали з дітьми. 1918 року о. Селецький відійшов у вічність і залишив про себе надзвичайно позитивні спогади. Беатифікаційний процес розпочався 2009 року. Митрополит Андрей Шептицький та блаженний Йосафат Коциловський писали про нього як про "мужа Божого Духа" та святу людину, яка була чудовим прикладом християнина.

По завершенні доповіді семінаристи мали можливість поставити запитання сестрі Стефанії, після чого монахиня передала до семінарійної бібліотеки дві книги про о. Кирила Селецького. Ректор висловив вдячність монахині та подарував гостям наукові доробки, відео- та аудіоматеріали Дрогобицької духовної семінарії. За традицією семінаристи заспівали сестрам Згромадження св. Йосифа "Многоліття".

Див.фоторепортаж: