РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
Дні духовної віднови з нагоди початку навчального року [оновлено, +ВІДЕО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Неділя, 05 вересня 2021 15:19 | |||
Дні духовної віднови розпочалися в п’ятницю по обіді. Отець-ректор Мирон Бендик радо представив спільноті свого давнього приятеля, з яким вони знайомі понад 25 літ, доктора філологічних наук, викладача Харківського державного університету імені В. Каразіна владику Ігоря (Ісіченка). Після представлення до присутніх звернувся вл. Ігор, запропонувавши впродовж реколекцій роздумати над священичим покликанням крізь призму життя пророка Мойсея. Для кращого висвітлення своїх роздумів реколектант не тільки використовував Святе Письмо, а й покликався на пап Бенедикта XVI та Франциска, творчість Івана Франка та інших українських і зарубіжних авторів, юдейське передання... Виголошуючи гомілію на рядове Євангеліє в суботу, 4 вересня, владика Ігор дав семінаристам цінні вказівки щодо вибору життєвого стану - одруженого чи неодруженого. Цього ж дня в одній з реколекційних бесід архієпископ-емерит підкреслив наскільки важлива тиша для того, щоб почути голос Божий, зрозуміти цінність свого покликання. Владика закликав майбутніх душпастирів: «Завжди зберігайте добру усмішку і холодний розум – це ваш щит. Але попри те пам’ятайте про меч духовний – Слово Боже». 5 вересня, у світлу і радісну неділю, у проповіді архієпископ Ігор промовив наступні слова: «У щоденному іспиті совісті згадуймо скільки добра вчинив нам Бог через інших людей. Зло – це немов «коронавірус», що нищить людину зсередини. Боротися зі злом допоможе прощення, яке виступає проти помст. Одержавши прощення від Господаря господарів милосердного Бога, користаймо з цього досвіду та переносімо його на себе». А на завершення владика Ігор побажав, щоб семінаристи не боялися ставити перед собою високу мету, старалися вповні реалізувати свої таланти та ними послужити Богові і своїй пастві. У свою чергу ректор о. Мирон Бендик від імені всієї спільноти висловив Кир Ігореві слова щирої подяки за те, що впродовж кількох днів ділився своїми роздумами та досвідом зі слухачами реколекцій і за давнім українським звичаєм побажав високопреосвященійшому Кир Ігореві многії і благії літа.
ВІДЕОРЕРОРТАЖ:
|