РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Пасхальні місії на Харківщині |
![]() |
![]() |
![]() |
Середа, 26 квітня 2023 20:23 | |||
Служіння братів розпочалося в Страсну середу, коли вони разом з владикою Василем Тучапцем помолилися Мале Повечіря у катедрі. Наступного дня, у Страсний четвер, дрогобицькі семінаристи супроводжували співом Вечірню з Літургією, яку очолив владика Василь. Більшу половину дня брати були залучені до організаційних моментів приготування до богослужінь Страсної п’ятниці виконуючи різноманітні служіння, а саме: прибирання храму, приготування плащаниці і квітів. Під час цих занять була можливість поспілкуватися з людьми, які пережили початок повномасштабного російського вторгнення. Ввечері відбулася Утреня Страстей. В п’ятницю зранку служилися Царські часи та Вечірня з виставленням плащаниці, а опісля семінаристи разом з владикою Василем мали нагоду помолитися біля плащаниць, відвідуючи храми Харківського екзархату. Згодом у катедрі була відслужена Єрусалимська Утреня. Наступного дня, у суботу, брати прибули до місцевого жіночого монастиря, де були задіяні до прибирання, приготування пасхальної трапези. В обідню пору вони відвідали гуртожиток переселенців на Олексіївці, де було освячено паски та роздано кожному. Богослужіння суботи розпочалися по обіді в катедрі, де служилася Вечірня з Літургією, після якої - освячення пасхальних кошиків. У недільний день Воскресіння богослужіння розпочалися з 8-ї години ранку Надгробним, Воскресною Утренею та Святковою Літургією. Пасхальна трапеза відбулася у Івано–Павлівському монастирі сестер Святого Йосифа, а по обіді семінаристи взяли участь у гаївках біля катедри. Ввечері відвідали військових у Харкові. Завершення місій відбулося у Святлий понеділок, коли семінаристи вирушили поїздом до власних домівок. Всі богослужіння в часі перебування братів на місіях очолював вл. Василь Тучапець, співслужили катедральні сотрудники о. Андрій Насінник (випускник ДДС), о. Сергій Тимчук та о. Онуфрій Репецький. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|