РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Дрогобицькі семінаристи взяли участь у конференції, присвяченій о. Єремії Ломницькому [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Понеділок, 30 жовтня 2017 16:28 | |||
Розпочалась конференція архієрейською Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Йосафат (Мощич) у співслужінні отців-настоятелів семінарії та учасників конференції. Відтак після привітальних слів ректора ІФДС прот. Олеся Будзяка, генеральної настоятельки ССНДМ с. Софії Лебедович та представника міської влади стартували пленарні засідання. У першій частині конференції доповідачі зосередились на постаті о. Єремії Ломницького, який був першим ректором Станіславівської духовної семінарії та співзасновником згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії. Слухачі мали можливість почути доповіді ректора ІФДС прот. Олеся Будзяка, с. Орести Борщовської ССНДМ, віце-ректора ВІФБС о. Єроніма Гріма ЧСВВ, та голови Постуляційного центру беатифікації УГКЦ о. Полікарпа Марцелюка ЧСВВ. Друга частина конференції стосувалась блаженних новомучеників УГКЦ Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка. Тут доповідачами були викладачі семінарії канд. іст. наук Олег Єгрешій, доктор філософії о. Віталій Козінчук, та канд. іст. наук Олег Савчук. На завершення пленарного засідання відбулась загальна дискусія, яка закрила перший день роботи конференції. 28 жовтня після Утрені і Літургії, яку очолив віце-ректор ІФДС о. Андрій Чорненко, розпочались секційні засідання, під час яких семінаристи мали можливість представити свої доповіді. Праця відбувалась у 3 секціях, які модерували с. Ореста Борщовська ССНДМ, о. Полікарп Марцелюк ЧСВВ та п. Олег Савчук. Після завершення секційних засідань модератори підвели підсумки групової праці. Закриваючи роботу конференції, о. Андрій Чорненко подякував усім учасникам та побажав подальших успіхів у наукових дослідженнях.
|