РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових першокурсників
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
У Дрогобицькій семінарії відбулись реколекційні науки [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Неділя, 09 вересня 2018 14:08 | |||
У своєму вступному слові о. Василь привітав семінаристів з початком нового навчального року. Реколектант зазначив, що семінарія є школою, першим вчителем в якій є Христос. Порогом входження у духовну мандрівку став уривок з Євангелія, в якому йдеться про прибуття Ісуса до рідного Назарету (Лк. 4, 16-22). Отець порадив братії відчути емоційне ставлення нашого серця до почутого Божого Слова, адже правдивою проблемою для кожного з нас може бути те, що, подібно до жителів Назарету, можемо зовсім по-іншому сприймати Христа, думаючи, що ми все про Нього знаємо. Ще одним важливим епізодом, на якому акцентував увагу о. Василь, став уривок Євангелія дня, у якому йдеться про чудесну ходу Ісуса по морі (Мр. 6, 45-53). На основі цього уривку проповідник закликав слухачів прийняти Ісуса, не тільки слухаючи Його Слово, але й дозволити Йому увійти в наше життя, аби буря пристрастей не поглинула нас. "Завданням кожного семінариста впродовж семінарійного життя є преображення старої людини в нову" - підкреслив оратор. На першій реколекційній науці о. Василь озвучив основну тему наук: "Провідники народу Божого на пустині". За словами проповідника життя кожного християнина є своєрідною мандрівкою до небесного Єрусалиму, який повинен бути у постійному пошуку цієї дороги. Ієромонах звернув увагу на 3 важливі складові протягом цього духовного житейського паломництва: Наступного дня реколекційні науки розпочалися представленням двох великих біблійних провідників народу Божого - старозавітнього Мойсея та новозавітнього ап. Петра. "Переломний момент їхньої формації - це особиста зустріч з Господом", - підкреслив о. Василь. На основі діяльності цих двох мужів ієромонах намагався донести до аудиторії важливість випробувань на нашому тернистому шляху. Реколектант представив увазі слухачів вибрані уривки зі Святого Письма, в яких йшлося про їхні нелегкі випробування як провідників Божого народу. На завершення о. Василь побажав майбутнім священнослужителям звільнитися від оманливих мрій про подальший успіх та не впадати у залежність від думок оточуючих, а цілковито довіритися Богові та радо прийняти служіння. Опісля ректор семінарії о. Мирон Бендик виразив слова вдячності о. Василю за подану динаміку духовного зростання та висловив надію про подальшу співпрацю. Див.фоторепортаж:
|