РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Дрогобицька духовна семінарія видала нову книгу про літургійне богословʼя |
![]() |
![]() |
![]() |
Четвер, 01 вересня 2022 09:27 | |||
Пояснюючи назву книги, у передмові автор пише: «Літургійне священнодійство це не лише зовнішній обряд. За ним криється глибока внутрішня сутність. На це вказує слов’янське слово «богослужіння», яке вживаємо на означення Літургії Церкви. Тобто йдеться про Боже служіння. Невипадково Божественна Літургія у візантійському обряді розпочинається словами диякона: «Время єже сотворити Господеві» (з церковнослов. – «Пора Господеві діяти»), тобто «Прийшов час, коли має діяти Господь». Вся зовнішня краса є створена людиною для того, щоб підкреслити величність літургійного моменту. Бо ж діє не будь-хто, а сам Господь! Важливо не перешкоджати Йому «послужити» через літургійне священнодійство кожній людині зокрема і Церкві загалом. Але ще важливіше усвідомити це самому і сприяти, щоб й інші крізь молитовні тексти і піснеспіви, церемонії і форми зауважили діяння Боже» (с.3-4).
|