РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Представлена експозиція "Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах видань та пропам'ятних матеріалів" |
![]() |
![]() |
![]() |
П'ятниця, 16 вересня 2022 20:27 | |||
У вступному слові о. Роман Андрійовський, проректор та викладач семінарії, привітавши пана Степана, підкреслив важливість його діяльності, завдяки якій "складаються камінчики мозаїки історії Церкви". Важлива ця виставка й через культовість самої постаті Йосифа Сліпого для УГКЦ по всьому світу. О. Роман пригадав слухачам три фрази кардинала, що, будучи простими з виду, стали основоположними і у вкрай нелегкому житті самого Сліпого, і для всіх, хто розкриває його біографію: "Великого бажайте", "Будьте собою" та "Per aspera ad astra" ("Через терни до зірок"). Крізь призму саме цих фраз слід відкривати для себе постать великого патріарха УГКЦ, що і було ціллю даної експозиції. Після цього о. Роман передав слово Степану Павлішаку. Перед безпосереднім представленням експонатів пан Степан розкрив окремі моменти нелегкої біографії кардинала Йосифа та розповів про особисті причини початку збирання цієї колекції. У 1992 році, зустрівшись з відсутністю матеріалів про Сліпого у бібліотеках Самбора та Львова, пан Степан взяв собі за ціль зібрати те, що зможе. Аж від 2012 року, за свідченнями промовця, можемо спостерігати ширше почитання постаті патріарха. Представлення почалося із демонстрації образка, виданого з нагоди першої Служби Божої, звершеної Йосифом Сліпим, що відбулася в Унівській Лаврі. Після показу окремих експонатів присутні мали можливість зблизька їх оглянути та задати питання безпосередньо автору експозиції. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|