РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Доповідь о. Мирона Бендика на тему: "Унія 1247 року: київське розуміння (до 775-річчя її укладення)" |
![]() |
![]() |
![]() |
Середа, 14 грудня 2022 22:00 | |||
Проблематику церковної єдності о. Мирон, ректор ДДС, означив так: "Якщо віра Церков не одна, тоді спасіння є тільки в якійсь одній Церкві. Поки що жодна з них не насмілилася висунути твердження такого типу, отже це питання - дискусійне та кличе до сопричастя". Кроком вперед у проясненні цього питання в історії нашої Церкви і стала ця конференція. Засідання відкривав о. Роман Андрійовський, проректор з навчання, оскільки голова осередку УБНТ у м. Дрогобичі та ведучий щомісячних засідань о. Іван Гаваньо не зміг бути присутнім цього разу. У своїй доповіді о. Мирон намагався представити погляд на унію 1247 року зсередини єдиної та неподіленої в той момент Київської Церкви. Саме це, на його думку, є правильним методом аналізу подій минувшини. Після короткого введення у атмосферу історії міжцерковних відносин XIII століття о. Мирон перейшов безпосередньо до проблематики даного засідання. Унією називають відновлення втраченої єдності, проте, за словами доповідача, таке визначення є доволі стереотипним. Він висловився так: "Щоб відновлювати єдність, потрібно спершу її втратити, а такого у нашій історії початку XIII ст. не спостерігається". "Залізним аргументом" церковного сопричастя Київської та Римської Церков ще до унії 1247 року о. Мирон виділив факт присутності київського митрополита Петра Акеровича на Ліонському соборі 1245 року, на якому він співслужив Божественну Літургію із латинськими отцями. Отже, ніяких чвар чи розколів між Києвом та Римом не було, аби існувала потреба їх "примиряти" унією. Згодом о. Мирон розкрив історично-еклезіологічні причини цієї події. Також він представив слухачам еволюцію сприймання Римом Київської Церкви. Крім цього він довів односторонність розриву сопричастя Римської та Київської Церков 1279 р. у листі тодішнього папського нунція. Підводячи підсумки, о. Мирон сказав, що Київська Церква не відходила від Римської, а подія 1279 р. була одностороннім, помісним рішенням глави Римської Церкви. "Унія ніколи не була відкинута нашою Церквою". По завершенню доповіді присутні мали можливість задати свої питання. Після спільної молитви о. Мирон закликав семінаристів більше пізнавати глибини нашої церковної історії, аби її малодосліджених сторінок ставало все менше і менше. Попереднє відкрите засідання УБНТ відбулося 20 жовтня 2022 р. Б. Більше за посиланням: http://dds.edu.ua/ua/news/2695-vidbulasya-dopovid-na-temu-yerarkhiya-kyyivskoyi-tserkvy-2022.html Більше про Українське Богословське Наукове Товариство у статті Олега Шепетяка за посиланням: http://dds.edu.ua/ua/articles/2/slovo/2009/514-ubnt.html Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|