РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових першокурсників
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Пасхальні місії в Токмаку [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Вівторок, 17 квітня 2018 16:48 | |||
Токмак – районний центр Запорізької області з населенням понад 31 тис. жителів, знаходиться на відстані 98 км від Запоріжжя. Колись місто було великим промисловим центром, тут діяло кілька потужних підприємств, зокрема один з найбільших дизельнобудівних заводів. Сьогодні багато з них припинили виробництво. Щодо релігійної ситуації, у місті діють парафії УПЦ МП, є громада римо-католиків та кілька протестантських спільнот. У 2010 році з благословення владики Степана (Менька) тут було засновано греко-католицьку парафію святих верховних апостолів Петра і Павла. На богослужіння парафіяни з м. Токмак їздили до с. Снігурівка. У 2014 році парафію очолив о. Тарас Буричко, з приходом якого розпочався її стрімкий розвиток. Перші богослужіння проводились у каплиці в приміщенні Будинку культури. У той же час отець Тарас добився виділення земельної ділянки під будівництво храму у парку неподалік центру міста. В 2015 році почалось зведення церкви. Молитва відтепер творилась у військовій палатці, яка знаходилась на території храму. Уже наступного року серед парку постала прекрасна церква, яка сьогодні є справжньою окрасою міста. Громада, що спочатку складалась з кількох осіб, почала зростати з кожним богослужінням. При парафії функціонує спільнота «Матері в молитві», отець активно працює над залученням до Церкви дітей та молоді. Разом з молоддю о. Тарас регулярно відвідує місцевий сиротинець, організовує допомогу для бідних парафіян. Найближчим часом має розпочатись будівництво катехитичної школи. Планується також зведення каплички у іншому мікрорайоні Токмака, на яку місцева влада вже виділила земельну ділянку. Допомагають отцю в нелегкому місійному служінні дружина Ірина та донечка Василинка. Брати супроводжували своїм співом усі великопосні та пасхальні богослужіння, допомагали отцю по господарству, готували до свята храм та навколишню територію. У Велику суботу та в ніч перед Великоднем семінаристи разом з отцем здійснили мандрівку селами району, де немає храмів, щоб посвятити місцевим жителям великодні страви. Зокрема побували у селах Козолугівка, Левадне, Долина, Рибалівка, Любимівка. У містечку Молочанськ браття з отцем завітали до будинку престарілих, де освятили паски та привітали його мешканців зі святом Воскресіння. Зусиллями о. Тараса у Молочанську вже зареєстрована греко-католицька громада, є земельна ділянка під будову храму та каплиця для тимчасових богослужінь у місцевій лікарні. За словами отця, зараз є велика потреба у священикові, який би взявся за розвиток цієї парафії. В неділю Пасхи семінаристи провели для місцевих дітей та молоді, які дуже чисельно зібрались біля храму, гаївки. Завершилась місія братів у Світлий понеділок. Після Літургії та гостювання у сім’ї п. Романа, яка переїхала в Токмак з Старосамбірщини, семінаристи вирушили додому. Брати висловлюють подяку о. Тарасу та їмості Ірині за теплий родинний прийом та чудовий приклад місійного служіння, спільноті греко-католиків Токмака за спільну молитву і спілкування, а також ректорату семінарії та вл. Григорію (Комару) за можливість відвідати і послужити на місійних теренах.
|