РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Спомини учасниці УПА про патріотизм українських повстанців [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Вівторок, 20 вересня 2016 16:47 | |||
У 1946 році, маючи лише 16 років, пані Оля пішла в УПА, отримавши псевдонім "Калина". Завданням її було дізнаватися, що твориться в районі, і передати це хлопцям. Та згодом "Калина" зазнала душевного болю, якого отримала від своєї найкращої подруги, адже та видала її радянським спецслужбам. НКВД відправили патріотку в зовсім юному віці у мордовські табори (Мордовська АРСР, СРСР; тепер Республіка Мордовія, Російська Федерація), куди спрямовували політв'язнів. Неподалік, в чоловічому таборі перебував її чоловік Михайло. За словами старенької, з ним сидів кардинал Йосиф Сліпий та о. Микола Чернецький, який часто правив службу Божу. Після звільнення, Михайла ніде не брали на роботу. Лише на Волині подружжя змогло отримати прихисток. Та й там чекала їх нелегка доля, адже тамтешні жителі обзивали їх "бандерівцями" та "бульбашами". Та подружжя на це не зважало. Михайло був палким патріотом, і всюди вивішував синьо-жовтий стяг. За це його катували, викручуючи руки, а він пристрасно кричав "Слава Україні". На кінець, бабуся побажала семінаристам Божої ласки та благодаті, а також закликала любити і молитися за Україну. Від імені семінарійної спільноти префект семінарії о. Василь Вербіцький висловив щиру подяку за "живу" історію, яка нагадала нам про ті жахливі події, що відбувалися на теренах нашої країни. А на завершення семінаристи заспівали Гімн України, який так обожнює старенька. Див.фоторепортаж:
|