РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Слідами блаженних мучеників [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Понеділок, 10 листопада 2014 16:14 | |||
8 листопада вранці братчики на чолі з духівником Братства владикою Григорієм (Комаром) і о. Василем Вербіцьким вирушили у молитовну подорож. Першим пунктом призначення було село Страдч. У храмі Успення Пресвятої Богородиці семінаристи разом з вірними помолились до Страдецьких блаженних - о. Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми. Опісля парох церкви ознайомив братчиків з історією цього святого місця. Відправивши панахиду на могилі о. Миколая Конрада, братія відвідала печерний монастир, де кожен зміг відчути благодать цих віками намолених підземель. Наступна зупинка - Архикатедральний собор св. Юра у Львові. Семінаристи помолились панахиду у крипті собору, де поховані найвизначніші діячі нашої Церкви, зокрема митрополит Андрей (Шептицький), ієрархи Сильвестр (Сембратович), Мирослав-Іван (Любачівський), патріярх Йосиф (Сліпий), митрополит Володимир (Стернюк). Опісля відвідали музей-квартиру блаженного священномученика Василія (Величковського), де ознайомились з умовами життя Церкви у часи підпілля. Екскурсовод розповів про життя блаженного, а також важливі історичні події, пов'язані з цією квартирою. Звідти відправились до музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Музей розташований в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Брати дізнались про жахіття, які тут відбувались із засудженими, познайомились з найвідомішими в'язнями, які перейшли пекло цієї тюрми. Екскурсія завершилась молитвою за всіма загиблими у цих стінах. Ще одне місце, де в цей день побували братчики, - Личаківське кладовище. Тут була відправлена панахида біля могили засновника Братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці" о. Ісидора Дольницького, також приклонили голови перед новітніми героями України - учасниками Майдану і воїнами АТО, які спочивають на цьому цвинтарі. Після цього відбули до Унівської святоуспенської Лаври. Молитовна програма була дуже насичена. У дерев'яному храмі блаженних священномучеників Климентія та Леонтія була відправлена Вечірня, Утреня і Літургія. Молитовне чування очолив о. Василь Вербіцький. Опісля відбувся похід зі свічками на Чернечу гору, де брати помолились панахиду на могилі владики Юліана (Вороновського). Тоді в тиші і спокої семінаристи відправились на нічний спочинок. Наступного дня проща продовжилась. Брати поїхали у Перемишляни, де молитвою вшанували пам'ять ще одного новомученика - блаженного Омеляна Ковча, священика концтабору Майданек. Протягом 20 років Омелян Ковч жив і душпастирював в Перемишлянах, і саме тут 2012 року на його честь встановили пам'ятник. І знову у Львів. Цього дня відвідали церкву св. Йосафата, де похований блаженний Миколай (Чернецький), могилу о. Андрія Іщака, а також храм Різдва Пресвятої Богородиці, місце перебування мощей владики Григорія (Лакоти). По обіді, сповнені вражень, насичені благодаттю, у молитовному настрої братчики повернулись в стіни рідної семінарії. Див.фоторепортаж:
|