РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
Ікона як підручник для християнського подружжя |
![]() |
![]() |
![]() |
Василь САЛІЙ
Зустріч Ця ікона також відома під іншою назвою – «Зустріч Йоакима й Анни». Однак, щоб зрозуміти її контекст, слід поглянути на події, що передували цій зустрічі. Йоаким і Анна – батьки Богородиці, подружжя, яке у злагоді проживало неподалік Овечих воріт Єрусалима. Подруги дожили до глибокої старості не маючи дітей. Бездітність у древньому Ізраїлі вважалась карою за гріхи, прокляттям. Йоаким був священиком. Одного разу первосвященик не прийняв дари, які Йоаким намагався принести в жертву Богові. Це так засмутило Йоакима, що він у великому смутку пішов у пустелю, де 40 днів провів у пості та молитві. В цей же час і Анна не переставала взивати зі сльозами до Господа, щоб позбавив її такої ганьби. Щира молитва святих подругів була почута: до кожного з них окремо з'являється ангел, який сповіщає, що у них народиться дочка. Очікування таємниці Позаду подружжя бачимо два будинки. Будинок, що знаходиться ліворуч, належить Йоакимові, а той, що праворуч, – Анні. Входи до обох будинків широко відкриті, немає дверей, віконниць, однак те, що в них всередині, покрите пеленою темряви. Темрява символізує священність, недоступність, вказує на таємницю, яка прихована від сторонніх очей. Слід спочатку втихомирити свої почуття, щоб могти цю таємницю відкрити. Заслона темряви повинна допомогти це зробити, підготувати нас, зробити спроможними збагнути незбагненну тайну. Притча про два будинки Щоб передати єдність чоловіка та жінки, ікона нам нагадує притчу про два будинки. Один з них репрезентує чоловіка, інший – жінку. Вони різні на вигляд, але рівні за гідністю, разом дахами ніби линуть до неба. Обидва зведені на спільній основі, яка нагадує царський престол. Спільна основа вказує, що у шлюбі чоловік і жінка є абсолютною єдністю. Василь САЛІЙ. Ікона як підручник для християнського подружжя//СЛОВО № 4 (64) 2015-2016. с.6
|