... Слово-2021
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2025 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Слово-2021
Самоусвідомлення Церкви. Аналіз однієї книги про еклезіологію PDF Друкувати Електронна адреса

Дмитро Витівський

samousvidomlennya tserkvy analiz odniyeyi knyhy pro ekleziolohiyu 2025Упродовж історії, а навіть і тепер, трапляються різні уявлення про те, що ж таке Церква. Про це багато було сказано усно і в побутових розмовах, і під час богословських дискусій. Немало книг написано на цю тему. Ми ж пропонуємо читачеві ознайомитися з однією з них. Ідеться про книгу «Мета-еклезіологія. Хроніки самоусвідомлення Церкви», автором якої є сучасний богослов о. Кирило Говорун. Цей український православний священник належить до Московського Патріархату, але відзначається відкритістю богословських поглядів. Він є професором католицького навчального закладу – єзуїтського Університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, а також директором Екуменічного інституту Хаффінгтон (США). О. Кирило Говорун – автор багатьох публікацій у сфері богослов’я, екуменізму, діалогу між наукою та релігією.

 
Поділи і розколи в історії Церкви: причини та наслідки PDF Друкувати Електронна адреса

Віталій Кравчук

podily i rozkoly v istoriyi tserkvy prychyny ta naslidky 2025Перші єресі та поділи сталися в Церкві у І тисячолітті. Ще до Міланського едикту 313р. в період переслідування християн з’явилися єретичні течії і рухи, які спотворювали вчення Церкви. Проте вона успішно боролася з цими псевдовченнями і єретичними рухами, зуміла подолати їх та зберегти єдність і цілісність.

 
Криве дзеркало єдності: Львівський псевдособор (1946) PDF Друкувати Електронна адреса

Василь Хомин

kryve dzerkalo yednosti lʹvivsʹkyy psevdosobor 1946 2025«Ти Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву, й що пекельні ворота її не подолають» (Мт 16, 18).

 
Чи я (не-)залежний у Церкві? PDF Друкувати Електронна адреса

Михайло Карпінець

chy ya ne zalezhnyy u tserkvi 2024Не так давно Україна відзначила 30-ту річницю відновлення власної Незалежності. Гучні святкування, різноманітні заходи, святкові концерти – це все не лише урізноманітнило сірі будні, але й спонукало нас до роздумів про важливість такої цінності як свобода.

 
Дар незалежності PDF Друкувати Електронна адреса

о. Мирон Бендик

dar nezalezhnosti 2024Уже тридцять років ми живемо в незалежній державі. Для тих, котрі родом із Радянського Союзу, українська незалежність і досі є чимось із розряду фантастики, для ровесників же незалежності – щось самозрозуміле. Наш народ за цей час зумів здобути собі у світі щирих друзів і симпатиків. Для них ми унікальні своїм потягом до свободи й незалежності. За ці роки ми зуміли зорганізувати декілька революційних Майданів. У відповідь на це в нас з’явилися як вірні приятелі, так і непримиренні вороги.

 
Актуальність поеми «Мойсей» Івана Франка у сьогоденні PDF Друкувати Електронна адреса

Олег Ортинський

aktualʹnistʹ poemy moysey ivana franka u sʹohodenni 2024Особливе місце серед українських літераторів займає постать «морального батька», «творця нової культури українців», «сівача нових поступових ідей», «борця за правду і несфальшовану науку», «душевного кормителя українського народу» − Івана Яковича Франка . У доробку цього письменника ми знаходимо твори різних напрямків, стилів та жанрів, але особливо манить читача філософська ліро-епічна поема «Мойсей». Цей твір – про майбутнє українського народу, про складні взаємини провідника i народу на шляху до «обіцяної» землі.

 
Незалежність як особова зрілість PDF Друкувати Електронна адреса

Ярослав Мисак

nezalezhnistʹ yak osobova zrilistʹ 202424 серпня 1991 року позачерговою сесією Верховної Ради УРСР ухвалено Акт проголошення Незалежності України. Протягом довгих століть наші предки кров’ю і потом виборювали для себе й майбутніх поколінь право мати свою державу. Знаємо з історії, що така боротьба була нелегкою. Колись нам удавалося зреалізувати таке бажання, а деколи треба було продовжувати боротьбу. І ось нарешті вже 30 років ми наділені таким великим дарунком, як власна країна.

 
О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю PDF Друкувати Електронна адреса

Степан Фурів

o mykhaylo zubrytsʹkyy litopysetsʹ boykivsʹkoho krayu 2024Історія української державності знає багатьох славних діячів, які в різний час потрудилися та внесли свій вклад у розбудову соборності й незалежності української держави. У XIX-XXст. такою особою був о. Михайло Зубрицький, 165-та річниця від народження якого сповнилася у 2021 р.Б. Як відомий душпастир, історик, публіцист та етнограф, він зробив вагомий внесок у відродження релігійного, культурного та соціально-економічного життя серед селянського населення Бойківщини періоду XIX-XX століття.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL