... Слово-2019

< вересня 2020 >

Слово-2019
(НЕ)духовність, або помилки у розумінні духовності PDF Друкувати Електронна адреса

Євген Карпінець

altМолода людина незалежно від того, де проживає, у якій культурі зростає і ким є за своїм віросповіданням, не може не проявляти зацікавленості духовним життям. Воно – таїнственне і незбагненне. Людина, навіть не усвідомлюючи цього, постійно його прагне і ним цікавиться.

Богослужбова молитва PDF Друкувати Електронна адреса

Роман Крайчик

alt«Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім'я, там Я серед них», – такі слова Ісуса Христа знаходимо в Євангелії від Матея (Мт 18,20). Вони відкривають нам цінність спільнотної молитви. Навіть початок Господньої молитви, якої навчив нас Ісус Христос, підкреслює цей спільнотний аспект: промовляючи слова її, ми стаємо спільнотою Божих дітей; звертаючись до Бога: «Отче Наш», ми, як Його діти, визнаємо себе братами та сестрами Небесного Отця.

Сила Ісусової молитви PDF Друкувати Електронна адреса

Михайло Карпінець

altЩо за дивний браслет із невеличким хрестиком? Його можемо побачити на руках не тільки монахів, священиків та семінаристів, але й мирян. Назва цього так званого «браслета» – чотки або вервиця. Їх використовують, аби сконцентрувати увагу під час промовляння коротких молитов, зокрема – Ісусової молитви. Про неї ми й поговоримо у цій статті.

Духівник. Той, хто веде мене до Бога PDF Друкувати Електронна адреса

Михайло Бринько

altТой, хто вперше вирушає в похід, піднімається на гору, потребує провідника, який вже ходив у такі походи і може навчити цьому новачків. Вибираючи собі таких людей, ми очікуємо, що вони будуть професіоналами своєї справи, аби ми могли успішно досягти своєї мети. Такими ж провідниками, хіба що в духовному житті, є духовні отці (матері).

Шукай миру та його тримайся PDF Друкувати Електронна адреса

Дмитро Білий

altСьогодні, коли триває війна на сході України, що є проявом зовнішньої агресії Росії, небагато людей думає про те, чи є в їхніх серцях інший, внутрішній, тобто духовний, мир. Адже насправді життя свідомого християнина – це невидима боротьба, війна, під час якої бувають і перемоги, і поразки. А що таке духовний мир, чому і як його зберегти? Для того, щоб дізнатись про це, варто прочитати книгу «Невидима боротьба» преподобного Никодима Святогорця – чудовий путівник кожного християнина у духовому житті.

Ми лише люди… PDF Друкувати Електронна адреса

о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС

altЧасто ми потрапляємо у складні обставини, які нам не подобаються і викликають неспокій. Змушені якось діяти, ми вчиняємо дії, яких не планували і за які потім нам буває соромно. Коли згодом люди нас питають, чому ми так зробили, ми даємо їм універсальне пояснення: «Ми лише люди… Зрештою, так склалося». Відповідь ні про що, якою ми намагаємося пояснити будь-що. Наче й правда, хоч і не дуже. І ми постаємо в непростій ситуації хоча й не героями, проте й не підлотами. Як усі… А чого ви хотіли? Ми лише люди.

Апостол Павло і проповідь християнства у світі PDF Друкувати Електронна адреса

Остап Черхавський

altМинуло ось уже близько двох тисяч років, як у світі вперше залунала Добра Новина Воплоченого Сина Божого Ісуса Христа про спасіння людини, яке дарується їй у заснованій Спасителем Церкві. Оскільки це месіанське благовіщення є універсальним, тобто зверненим до всіх народів, у Христовому задумі Церква постає як спасительна спільнота, в якій воєдино зібране все людство.

Духовна боротьба християнина або безкомпромісність супроти гріха PDF Друкувати Електронна адреса

Іван Іваненко

altЩоразу, коли ми наближаємося до часу Великого посту, Церква біблійними читанням і богослужбовими піснеспівами вводить нас у тематику спокуси і гріха та наголошує на важливості боротьби з ними. Коли ми замислюємося над цими темами, у нас можуть виникнути запитання: що таке спокуса?, звідки вона походить?, що потрібно робити, аби запобігти спокусам?, як встояти, щоб не згрішити? На всі ці питання нам допоможе дати відповідь Святе Писання, а саме уривок з Євангелія від Матея 4,1-11.

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>