РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
З чого починається семінарія? |
![]() |
![]() |
![]() |
Петро Гром
Дрогобицька духовна семінарія була створена за благословенням владики Юліана (Вороновського), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, як богословський факультет Катехитичного інституту Пресвятої Трійці у 1996 році. Для свого початкового функціонування семінарія отримала майже повністю зруйнований аптечний склад по вулиці Данила Галицького 2, котрий був капітально відремонтований і носив назву корпусу митрополита Андрея (Шептицького). Через зростання кількості студентів у 1998 році семінарія додатково отримала для користування відремонтовані приміщення при храмі Пресвятої Трійці по вул. Трускавецькій 2, котрі були названі корпусом священномученика Йосафата. У 2003 році богословський факультет було відокремлено з Катехитичного інституту та реорганізовано в окрему юридичну особу під назвою Дрогобицька духовна семінарія блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима. 24 червня 2006 року відбулося урочисте відкриття та освячення нового семінарійного дому, який постав поряд з корпусом митрополита Андрея (Шептицького). Його будівництво розпочалося у 2001 році з благословення владики Юліана (Вороновського) та за підтримки закордонних меценатів, таких як організації «Реновабіс» та «Церква в потребі», Конгрегації Східних Церков, єпархій Айхштату, Аугебурга, Бамбера, Кьольна, Майну, Мюнхена, Фрайзінгу, Мадерборна, Фрайбунга, Ротенбурга-Штуттгарда, родини Дітріх, пана Шпенглера, видавництва «Кляузен». Зараз семінарійний дім є цілісною будівлею, яка охоплює розділені семінарійним храмом два корпуси: навчальний (колишній аптечний склад) та житловий (новозбудований корпус). У навчальному корпусі знаходяться ректорат, аудиторії кожного курсу, бібліотека, комп’ютерний клас, кімната молитовного братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці», семінарійна друкарня та інші приміщення, які є необхідними для нормального функціонування семінарії. Якщо прирівняти будівлю до людського тіла, то цей корпус з впевненістю можна назвати «мозком» Дрогобицької духовної семінарії. Два корпуси є символічно розділені «серцем», тобто семінарійним храмом, що є дуже необхідним, оскільки семінарійне життя зігрівається молитовним вогнищем. У житловому корпусі, крім помешкань семінаристів і настоятелів, є маленька капличка, де браття можуть приватно помолитись, а також редакція часопису «Слово» та офіційного семінарійного сайту. В семінарійному домі облаштовані трапезна, актовий зал для урочистих подій та святкувань та невеликий спортзал для того, щоб семінаристи мали змогу не лише зростати духовно, але й фізично; кімната відпочинку, де брати можуть подивитись телевізор або просто відпочити. Сім'ю об'єднує повний любові батьківський дім. У стінах семінарійного дому майбутні священики стають однією великою церковною родиною, у якій усвідомлюють глибину Божого поклику у своєму житті та готуються до самовідданого священичого служіння. Петро ГРОМ З чого починається семінарія?//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.8
|