... «Милосердя Його з роду в рід…» (Лк 1, 50)
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
«Милосердя Його з роду в рід…» (Лк 1, 50) PDF Друкувати Електронна адреса

о. Йосип БАБІЙ

2016 рік проголошений Церквою Ювілейним Роком Божого Милосердя. З цієї нагоди Святіший отець Франциск видав буллу «Обличчя Милосердя». У цьому документі папа пише: «Ісус із Назарету своїми словами, жестами та цілою своєю особою об’явив нам милосердя Бога. Нам треба невпинно споглядати цю таємницю милосердя. Вона для нас становить джерело радості, потіхи і миру. Вона – умова нашого спасіння.

На безмір гріха Бог відповідає повнотою прощення. Милосердя завжди буде більше за будь-який гріх, і ніхто не може обмежити любові Бога, Який прощає. Милосердя Бога – це Його відповідальність за нас. Так, як любить Отець, так само повинні любити сини. Церква живе невичерпним прагненням давати милосердя» . Папа також наводить слова св. Івана Павла II: «Церква живе своїм автентичним життям, коли сповідує і проголошує милосердя – найпрекраснішу рису Творця й відкупителя, і коли наближає людей до джерел милосердя Спасителя, яких вона є депозитарієм і служителем».

Святіший отець дає гарну пораду, як лікувати нашу суспільну недугу - корупцію: «Корупція – це гнила рана суспільства, тяжкий гріх, що кличе про помсту до неба. Вона не дозволяє дивитись у майбутнє з надією, оскільки у своїй нещадності і жадобі нищить задуми слабких і розчавлює найбідніших» . Слова святого Августина, цитовані папою, є дороговказом для тих, хто не може опанувати своїх пристрастей до війни: «Богові легше стримати гнів, аніж милосердя» . Божа справедливість – це милосердя, вділене всім як благодать на підставі смерті і воскресіння Ісуса Христа. Найвищий акт прощення Ісуса того, хто Його розіп’яв, показує нам, як далеко може сягати Боже милосердя.

Для урочистостей відкриття Ювілейного Року Святіший отець Франциск вибрав ікону «Милосердя Двері» з українського міста Ярослава, що зараз знаходиться на території Польщі. Греко-католицький храм Преображення Господнього, з якого походить ікона, був збудований у 1714 р. на місці родового замку волинських князів Острозьких. Освятив новозбудований храм греко-католицький єпископ Онуфрій (Шумлянський). Того ж року до храму урочисто було перенесено ікону «Милосердя двері». Ікона вважалася у народі чудотворною ще в XVII ст. У 1779 р. папа Пій VI проголосив образ чудотворним. Кожного року 7-8 вересня до чудотворного образу прямували численні паломники, бо це були дні відпусту, надані папою Пієм VI. 18 серпня 1996 року з нагоди урочистого відзначення 400-ліття Берестейської Унії легат папи Івана Павла II архієпископ Ахілле Сільвестріні здійснив урочистий обряд коронування ікони в храмі Преображення Господнього у м. Ярославі. Численні паломники, які були присутні на цьому святі, розповідають, що небо було погідне, але під час процесії кругом сонця з’явилася темний ореол – чудесний знак присутності Матері Божої.

Ікона «Милосердя Двері» - символ милосердя, яку будуть споглядати і перед якою молитимуться віруючі різних культур і національностей. Маймо надію, що завдяки цій молитві милосердя Боже зійде на Україну. Ікона була написана невідомим іконописцем, ймовірно в 1631 р.Б для храму Успіння Божої Матері, розташованого у передмісті Ярослава. Назва міста пов’язана з українським князем Ярославом Мудрим. У місті проживали з давніх давен українці, що були примусово депортовані в 1945 р. внаслідок радянської окупації.

«Будьте милосердні, як Отець ваш милосердний» (Лк 6,36). Це життєва програма, вона важка, але водночас багата на радість і мир. Ісус закликає прощати і давати. Прикладом того, як слід практикувати милосердя, є самарянин з розказаної Ісусом Христом притчі (Лк 10, 30-42). Він звернув увагу на незнайому йому людину, перев’язав її рани, завіз до заїзду не розраховуючи, що йому буде відшкодовано втрачений ним час, вино, оливу… Ми повинні бути щедрими до всіх знаючи, що також і Бог великодушно вділяє нам свою доброту.

о. Йосип БАБІЙ «Милосердя Його з роду в рід…» (Лк 1, 50)//СЛОВО № 1 (65) 2016