... Молитва у Великому пості
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Молитва у Великому пості PDF Друкувати Електронна адреса

Юрій МАЦІБОРКО

Молитва протягом Великого посту носить зовсім інший характер, ніж у інші періоди церковного року, оскільки усі богослужіння мають покаянний зміст. Розпочинається Великий піст у семінарії у Сиропусну Неділю після вечірнього богослужіння. По завершенні Вечірні відбувається Чин прощення, на якомустуденти та настоятелі семінарії просять прощення одні в одних,щоб з чистим сумлінням вступити у Велику Чотиридесятницю.

У всі будні дні посту, окрім середи і п’ятниці, зранку служиться Утреня і І час, до обіду та після обіду ІІІ іVI час. Увечері молимося ІХ час та Вечірню. Усі ці богослужіння мають дещо відмінний устав від того, якимпослуговуємося протягом всього церковного року. Тут є поклони, читання зі Старого Завіту, що допомагає пригадати нам всю історію спасіння на шляху до світлого дня Христового Воскресіння.

У середу вранці молимося Літургію Напередосвячених Дарів. Це особливе богослужіння, яке складається з частини Вечірніта чину Причастя. Увечері цього днямаємо Акафіст до Страстей Христових. У п’ятницю зранку молимося Парастас за всіх спочилих, а увечері – Літургію Напередосвячених Дарів. Молитовне правило суботи і неділі залишається без змін, однак у заупокійні суботи по завершенні Літургії служиться панахида.

Особливимиє богослужіння першого і п’ятого тижня Великого посту. У перші чотиридні посту ми молимося Велике Повечір’я із покаянним каноном Андрея Критського. У п’ятий тиждень служиться Утреня із каноном Андрея Критського, під час якого читається «Житіє преподобної Марії Єгипетської» та «Синаксар», і триває ця молитва близько 3,5 години.

В Страсний тиждень щодня вранці молимося Утреню, а ввечері до середи – Літургію Напередосвячених Дарів. Від четверга Страсного Тижня усі богослужіння проходять у Катедральному храмі Пресвятої Трійці. У нашій семінарії існує традиція у Страсну П’ятницю, по завершені Єрусалимської Утрені, відвідувати плащаниці храмів усіх конфесій м. Дрогобича. А в суботу, після обіду, в каплиці ДДС відбувається посвячення великоднього кошика. За ще однією традицією всі страви тримають до посвячення брати-випускники нашої семінарії.

У Світлий День Христового Воскресіння після завершення пасхальних богослужінь у семінарії відбувається святковий сніданок, на якому присутні ректорат та владика. Після цього наступають тижневі пасхальні канікули.

Юрій МАЦІБОРКО Молитва у Великому пості//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.17