РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Мистецька діяльність |
![]() |
![]() |
![]() |
Микола Мисів Актовий зал семінарії – важливе середовище у вихованні семінариста. Він пристосований, перш за все, для проведення конференцій, вирішення загальносемінарійних питань. Попри його пряме призначення, у актовому залі від заснування семінарії проводились різні культурні заходи - традиційні вечори гумору, пам’яті, різноманітні святкування… Тут також проходять реколекційні науки. Крім того в цьому приміщенні ми вибираємо семінарійну управу (декана семінарії) і Братства (голову, заступника, секретаря, скарбника). Ось найважливіші ініціативи, які провадяться у Дрогобицькій семінарії. Козацькі забави, які на початку ХХІ століття були мало відомими на Україні, зацікавили семінаристів і вони взялися за їх проведення та популяризацію. Так з’явилась традиція проводити це свято щорічно; доручили організовувати це дійство другому курсу. Свято св. Миколая Мирлікійського завжди пов’язане із подарунками, адже до семінаристів також приходить Святий Миколай, тому вони почали влаштовувати для нього різні сценки, вистави. Традиційно у семінарії це - свято гумору, оскільки на сцені ми показуємо наших викладачів, звісно ж, - у кумедних образах. Організаторами цього вечора є третьокурсники. На «Андріївських вечорницях», які також є святом гумору, брати- четвертокурсники жартують вже не над викладачами і настоятелями, а над семінаристами. Коли було засноване Братство «Введення в храм пресвятої Богородиці», з’явився також і празник Братства. З ним пов'язаний концерт і трапеза для братчиків та гостей із різних семінарій. Семінарія – це наша Alma Mater, але ми сумуємо і не забуваємо про рідних матерів, тому в травні у семінарії величним концертом та молитвою відзначають День матері. Також відбуваються різноманітні концерти і вечори, приурочені іншим святам або особам. Так останніми роками у нас відбулися Вечори пам’яті владики Юліана (Вороновського), отця Ісидора Дольницького, Святих і Методія, а також Шевченківські дні. Часто до нас навідуються відомі та цікаві особи, яких ми також приймаємо у актовому залі. Микола МИСІВ. Мистецька діяльність//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.49
|