... Виклики часу – Рух християнських сімей
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Виклики часу – Рух християнських сімей PDF Друкувати Електронна адреса

Іван СТЕФАНИШИН

Дорога до святості є вузькою, тернистою та водночас багатогранною. В історії Церкви зустрічаємо чимало людей, які наближалися до Христа, провадячи анахоретський (самітницький) спосіб життя, що залишали світ і звершували свій подвиг у пустині. Та гортаючи сторінки історії спасіння, ми бачимо людей в спільноті, зокрема в сім’ї, які досягнули великих висот богоподібності.

У Святому Письмі слово «сім’я» згадується 221 раз, з чого можемо зробити висновок, що сім’я як спільнота є звичайним людським досвідом як у Старому, так і в Новому завітах. Кожна людина причетна до неї, адже так вона з’являється на світ, виховується чи створює свою сім’ю. Родини Авраама, Ноя, Мойсея, Давида відіграли особливу роль в історії спасіння, а особливо сім’я Ісуса з Його матір'ю Марією та опікуном Святим Йосифом (див. Лк 2, 51). Христос, зростаючи в сім’ї, освятив її та підніс до гідності Святого Таїнства. Христос і Церква у своєму таїнственному зв’язку є прообразом подружнього Союзу: «Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву» (Еф 5, 32) . Тому християнська сім’я називається домашньою Церквою». Ця назва вказує на значення сім’ї у Церкві. У домашній Церкві народжуються нові громадяни суспільства, що є плодом любові батьків, а пізніше, увійшовши через хрещення в лоно Церкви, вони крокують до зрілості у вірі, стають на шлях до святості, становляться особами у людському і християнському розумінні, готуючись, щоб одного дня стати батьками та створити свою власну сім’ю.
Сім’я в останні десятиріччя переживає глибоку кризу, статистичні дані в цьому питанні є красномовними. Число розлучень, абортів, насильство в сім’ї, самотні діти, і навіть союзи осіб однієї статі тощо. З огляду на такі загрозливі тенденції, необхідно нагадати, яким має бути подружжя; що воно складається з чоловіка і жінки, які у взаємній любові і служінні приймають дар Батьківства як Божий Дар і тим роблять безцінний внесок у життя Церкви і суспільства. Одним із способів боротьби за християнське подружжя та спротиву загрозливим викликам є Рух християнських сімей.

Що таке Рух християнських сімей як спільнота?

Рух християнський сімей (РХС) виник в Україні минулого десятиріччя у Львові. В Дрогобичі перша зустріч РХС як одного із напрямків діяльності Комісії у справах родини СДЄ відбулась 10 травня 2015 р. Б. , після якої відбулося вже 10 зустрічей. Метою його діяльності є плекання та поширення християнських принципів для побудови міцної та щасливої сім’ї.

Якими є лекційні курси РХС?

РХС як один із інструментів для побудови сім’ї за Божими принципами пропонує курс лекцій на тему: «Божий задум для вашого шлюбу». Курс нараховує 12 тем, які базуються на Святому Письмі та вченні Церкви (тут вставити летючку).
Після курсу «Божий задум для вашого шлюбу» слідують наступні – «Діти – спадщина Господня» та «Сім’я – домашня Церква».

Як проходить зустріч у РХС?

Сама зустріч має невимушений, вільний характер, де почувають себе комфортно усі, хто любить спілкуватися, і хто краще слухає, ніж говорить, а також нові подружжя. На зустріч приходять сім’ї разом з дітьми. Перед початком зустрічі діти ідуть з аніматорами на майстер-клас чи інше цікаве дозвілля. Зустріч починається з молитви, благословення священика, представлення подружньої пари, що підготувала тему. Висвітлення теми здійснюється обов’язково чоловіком і дружиною разом. Ця перша частина зустрічі триває 45 хв., а далі слідує праця в групах та перерва на каву.
Хто може стати учасником РХС?
До РХС запрошуються насамперед ті сім’ї, які готуються до створення подружжя, хто вірить у щасливу християнську сім’ю і хоче за неї боротися. До нього можуть прилучитися й ті, кому не байдуже наше майбутнє, майбутнє наших дітей та майбутнє держави! Адже так прекрасно любити по-справжньому, по-християнськи, наслідуючи Христа, відчувати передсмак грядущого Божого Царства вже тепер і зараз у своїй сім’ї! Щастя у наших руках.

Іван СТЕФАНИШИН. Виклики часу – Рух християнських сімей//СЛОВО № 4 (64) 2015-2016. с.29