header-dds1
header-dds2
header-dds3

Фотогалерея

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Празник Братства PDF Друкувати Електронна адреса

Микола ГЕРМАНОВИЧ

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці для семінарійної спільноти є дуже особливим, оскільки вже понад п'ятнадцять років у семінарії існує та провадить свою діяльність Братство, назване саме в честь цього свята. Відповідно і святкування празника проходить по-особливому. Традиційно, ще за декілька днів до урочистого святкування, для всіх братчиків, а особливо для тих, які готуються стати членами цієї молитовної спільноти, проводяться реколекції. Щоб послухати цікавих та збагачуючих наук, семінаристи щоденно впродовж тижня збираються ввечері у каплиці. Розпочинається кожна духовна вправа з Акафісту до Пресвятої Богородиці.

У рамках святкування празника кандидати на вступ до Братства їдуть до Львова на Личаківське кладовище, щоб помолитись на могилі о. Ісидора Дольницького – свого засновника. Літургійна частина святкувань розпочинається Великою Вечірнею та Утренею. Радісною є присутність отців-випускників нашої семінарії, які також є членами Братства, та намагаються кожного року брати участь у святкуванні. Одним із етапів святкування є перенесення ікони «Введення в храм» із каплиці Братства до семінарійного храму. Із запаленими свічками, співаючи «Пресвятая Богородице, спаси нас», братська спільнота обходить навкруг семінарії і урочисто входить у храм. Молитовні чування, без яких не проходить жодне святкування, розпочинаються молебнем Братства. Відтак є короткі розважання, сповідь та Ісусова молитва. Кульмінацією молитовних чувань стала Божественна Літургія, яка останніми роками є Архиєрейською, адже духівником нашого Братства є преосвящений владика Григорій (Комар); співслужать священнослужителі із ректорату та отці-братчики. Після Літургії відбувається водосвяття та окроплення свяченою водою всіх присутніх у каплиці. Пізньої ночі браття втомлені, але піднесені та сповнені миру, ідуть відпочивати.

Друга частина празника триває наступного дня і розпочинається вельми важливою та цікавою подією – чином постригу у члени Братства його кандидатів. Відтак усі присутні переходять у актовий зал до святкової трапези, яка супроводжується концертною програмою. В часі трапези члени Братства і гості в різний спосіб вітають спільноту зі святом. Традиційно на святкуванні присутній семінарійний гурт «Quo Vadis», який піснями підтримує святковий настрій учасникам свята. Святкова програма у різні роки містила багато цікавих моментів. Традиційно до слова запрошуються гості із Львівської та Київської семінарій. Привітальні та подячні слова мають голова та духівник дрогобицького Братства. Не обходиться і без вручення грамот прийняття новопостриженим братчикам а також відзначення тих, які найбільш активно та жертовно вправлялися у своєму служінні. Святкування завершується Акафістом свята Введення, який очолює духівник Братства.

У Львівській та Київській духовних семінаріях також існує Братство «Введення у храм Пресвятої Богородиці». Братчики із нашої семінарії радо відгукуються на їхнє запрошення приїхати до них на празник. Це хороша можливість поділитись досвідом, поспілкуватись, разом помолитись. А вже у перші вихідні після свята Введення в храм, коли святкування проходять у нашій семінарії, маємо гостей: братчики Львівської та Київської семінарій разом з нами ділять радість цього величного свята.

Микола ГЕРМАНОВИЧ. Празник Братства//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.34