header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
«Хто співає, той подвійно молиться» PDF Друкувати Електронна адреса

Руслан СТЕЦИК

Молитва в житті семінарії займає ключову роль. З давніх давен особливою повагою користувалася молитва співом, адже, як навчає блаженний Августин, хто співає, той подвійно молиться. Тому богослужіння в семінарії супроводжуються піснеспівами. Таким чином семінарійна братія немовби уподібнюється до безплотних сил, стаючи учасниками безнастанного ангельського славослов’я.

Майже за 20 років існування семінарії виробилась ціла співоча традиція, яка з кожним роком із новим поколінням семінаристів видозмінюється та збагачується. Втім можемо простежити багато стало вкорінених рис протягом цього періоду в семінарійному співі. До головних належать: спів по крилосах, в яких чітко розписана черга, що і коли хто має співати; сталі церковні напіви, які передаються з покоління в покоління та ін.

Вже з першого курсу семінарист стає активним учасником семінарійного життя, особливо це стосується сфери співу. З початком жовтня місяця, коли вже відбулась певна адаптація до нових умов, кожен першокурсник по черзі читає Апостола, паремії та катизми на Вечірні й Утрені. В будні дні спів 4-ох Часів (І, ІІІ, VI, IX) закріплений за ІІ курсом. Також до їхнього обов’язку входить спів тропарів на Літургії, які виконує кожен другокурсник поодинці згідно із розпорядку, який розписує декан семінарії. Інші курси співають головну частину семінарійного молитовного правила, який проходить протягом всього тижня. Так в понеділок, середу та п’ятницю співають ІІІ-IV курси, вівторок й четвер, – V-VI курси.

Дещо інший порядок у суботу, неділю та святкові дні. Протягом цих днів в каплиці співає крилос, вибраний із «семінарійних соловейків», яких «по-народному» семінаристи називають «Вісімка». Це вже спів кращого ґатунку, в якому велика частина літургійних піснеспівів співається по нотах, що надає молитві більш урочистого характеру. Завдання «Вісімки», окрім пісенного супроводу в середині семінарії, -- брати участь й в інших урочистостях поза нею. Переважно сюди входять виїзди із владикою з нагоди важливих подій: посвячення храмів, деякі храмові празники, громадські заходи, похорони священиків і багато інших.

Руслан СТЕЦИК. «Хто співає, той подвійно молиться»//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.19