РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
Місійні поїздки |
![]() |
![]() |
![]() |
Юрій ШУМИК Семінарист як майбутній священик покликаний бути Христовим учнем, який має нести у світ Його місію: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мт 28,19). Кожен братчик впродовж свого навчання у семінарії не повинен забувати про три головні принципи, якими має керуватися священик: йти, не боятися та служити. У формації семінариста велику роль відіграє молитва, навчання, але й служіння на місійних теренах. Організацією місійних поїздок братів з благословення ректорату займається Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» під духовним керівництвом багатолітнього проректора, а тепер єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії – владики Григорія (Комара). Двічі на рік – на різдвяні та пасхальні свята – брати-семінаристи полишають стіни альма-матер та їдуть допомогти парафіяльним громадам поза межами Галичини. На різдвяні свята брати співають богослужіння, колядують, благовістують радісну новину, проповідують та допомагають місцевому священику. На пасхальні свята – співають довгі страсні богослужіння, голосять проповіді, прибирають навколо храму, організовують гаївки та виконують ще чимало різних служінь. Географія поїздок широка: східні, південні та північні області України, Молдова, Казахстан... Наприклад, у 2016 р.Б. на пасхальні місії відправилися 45 братчиків: 10 семінаристів – у Харківський, 6 – у Донецький, 12 – в Одеський, 6 – у Луцький екзархати, 9 - у Київську архиєпархію та 2 брати у республіку Молдова. Особливістю місій в умовах російсько-українського військового протистояння є те, що брати двічі були в окупованому Донецьку, де тоді душпастирював випускник нашої семінарії о. Іван Талайло. У 2016 р.Б. семінаристи допомагали українським військовим відсвяткувати різдвяні та пасхальні свята на військовій базі ЗСУ біля міста Краматорськ. На місіях брати набираються досвіду спілкування з людьми, який їм знадобиться у майбутньому священичому служінні. Ознайомившись з особливостями служіння на місійних теренах, випускники семінарії йдуть туди душпастирювати. Так наші о. Андрій Стецик і о. Василь Куцик є священиками в Казахстані. Наші випускники служать в Росії, в Київській архиєпархії, у Донецькому, Одеському, Луцькому екзархатах… Юрій ШУМИК. Місійні поїздки//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.35
|