header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Місійні поїздки PDF Друкувати Електронна адреса

Юрій ШУМИК

Семінарист як майбутній священик покликаний бути Христовим учнем, який має нести у світ Його місію: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мт 28,19). Кожен братчик впродовж свого навчання у семінарії не повинен забувати про три головні принципи, якими має керуватися священик: йти, не боятися та служити. У формації семінариста велику роль відіграє молитва, навчання, але й служіння на місійних теренах.

Організацією місійних поїздок братів з благословення ректорату займається Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» під духовним керівництвом багатолітнього проректора, а тепер єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії – владики Григорія (Комара).

Двічі на рік – на різдвяні та пасхальні свята – брати-семінаристи полишають стіни альма-матер та їдуть допомогти парафіяльним громадам поза межами Галичини. На різдвяні свята брати співають богослужіння, колядують, благовістують радісну новину, проповідують та допомагають місцевому священику. На пасхальні свята – співають довгі страсні богослужіння, голосять проповіді, прибирають навколо храму, організовують гаївки та виконують ще чимало різних служінь.

Географія поїздок широка: східні, південні та північні області України, Молдова, Казахстан... Наприклад, у 2016 р.Б. на пасхальні місії відправилися 45 братчиків: 10 семінаристів – у Харківський, 6 – у Донецький, 12 – в Одеський, 6 – у Луцький екзархати, 9 - у Київську архиєпархію та 2 брати у республіку Молдова.

Особливістю місій в умовах російсько-українського військового протистояння є те, що брати двічі були в окупованому Донецьку, де тоді душпастирював випускник нашої семінарії о. Іван Талайло. У 2016 р.Б. семінаристи допомагали українським військовим відсвяткувати різдвяні та пасхальні свята на військовій базі ЗСУ біля міста Краматорськ.

На місіях брати набираються досвіду спілкування з людьми, який їм знадобиться у майбутньому священичому служінні. Ознайомившись з особливостями служіння на місійних теренах, випускники семінарії йдуть туди душпастирювати. Так наші о. Андрій Стецик і о. Василь Куцик є священиками в Казахстані. Наші випускники служать в Росії, в Київській архиєпархії, у Донецькому, Одеському, Луцькому екзархатах…

Юрій ШУМИК. Місійні поїздки//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.35