РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових першокурсників
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Місійні поїздки |
![]() |
![]() |
![]() |
Юрій ШУМИК Семінарист як майбутній священик покликаний бути Христовим учнем, який має нести у світ Його місію: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мт 28,19). Кожен братчик впродовж свого навчання у семінарії не повинен забувати про три головні принципи, якими має керуватися священик: йти, не боятися та служити. У формації семінариста велику роль відіграє молитва, навчання, але й служіння на місійних теренах. Організацією місійних поїздок братів з благословення ректорату займається Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» під духовним керівництвом багатолітнього проректора, а тепер єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії – владики Григорія (Комара). Двічі на рік – на різдвяні та пасхальні свята – брати-семінаристи полишають стіни альма-матер та їдуть допомогти парафіяльним громадам поза межами Галичини. На різдвяні свята брати співають богослужіння, колядують, благовістують радісну новину, проповідують та допомагають місцевому священику. На пасхальні свята – співають довгі страсні богослужіння, голосять проповіді, прибирають навколо храму, організовують гаївки та виконують ще чимало різних служінь. Географія поїздок широка: східні, південні та північні області України, Молдова, Казахстан... Наприклад, у 2016 р.Б. на пасхальні місії відправилися 45 братчиків: 10 семінаристів – у Харківський, 6 – у Донецький, 12 – в Одеський, 6 – у Луцький екзархати, 9 - у Київську архиєпархію та 2 брати у республіку Молдова. Особливістю місій в умовах російсько-українського військового протистояння є те, що брати двічі були в окупованому Донецьку, де тоді душпастирював випускник нашої семінарії о. Іван Талайло. У 2016 р.Б. семінаристи допомагали українським військовим відсвяткувати різдвяні та пасхальні свята на військовій базі ЗСУ біля міста Краматорськ. На місіях брати набираються досвіду спілкування з людьми, який їм знадобиться у майбутньому священичому служінні. Ознайомившись з особливостями служіння на місійних теренах, випускники семінарії йдуть туди душпастирювати. Так наші о. Андрій Стецик і о. Василь Куцик є священиками в Казахстані. Наші випускники служать в Росії, в Київській архиєпархії, у Донецькому, Одеському, Луцькому екзархатах… Юрій ШУМИК. Місійні поїздки//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.35
|