header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Фізична праця PDF Друкувати Електронна адреса

Віктор ТЕЛЕГІЙ

Звернувшись до Адама і Єви із закликом підпорядкувати землю (пор. Бут 1,28), Господь закликав людей до праці. Людина покликана до праці, до переображення світу. Цей Божий заклик спрямований і до нас, семінаристів. Кажуть, що о. Ісидор Дольницький (1830-1925), багатолітній духівник Львівської духовної семінарії і засновник Братства «Введення у храм Пресвятої Богородиці», любив повторювати, що крім духовної формації семінаристам корисна фізична праця. Як реалізуємо ми, семінаристи, Божий заклик до праці?

Поруч з духовною та інтелектуальною формацією, семінаристи займаються й фізичною працею. Вона у семінарії є дуже різноманітною. В першу чергу, ми дбаємо про красу, чистоту і порядок у семінарійному домі. Кожен дім потребує нагляду та постійного прибирання, подібно і семінарія є нашою святинею, яку ми щоденно повинні підтримувати у чистоті та порядку. Крім того щотижня, у суботу, семінаристи прибирають подвір’я, газон, власні кімнати, а також наводять лад в аудиторіях та каплиці.

Поблизу Дрогобича, у с. Снятинка, семінаристи займаються сільським господарством. З новим навчальним роком відкривається і сезон польових робіт. Браття спільними зусиллями збирають врожай картоплі, моркви, буряків, пшениці... У мікрорайоні Дрогобича - на Гирівці – знаходиться ще одне місце для фізичної праці семінаристів. Брати їдуть на цю «фазенду», щоб по-господарськи рубати дрова, здійснювати заготівлю на зиму, а вже готові дрова транспортують до Дрогобича...

Людське зростання є сукупністю старань та досвіду. Гармонійна людина – це така людина, яка не зациклюється на одній сфері буття, але розвиває свої таланти і потенціал у різних формах служіння. Священик, окрім духовного поступу, повинен розвиватись і фізично. Фізична праця показує нам справжню ціну людської жертви, старань та любові. Праця наших рук приносить нам задоволення, а також так ми реалізуємось як особи. Це допомагає нам відчувати себе Людиною.

Віктор ТЕЛЕГІЙ. Фізична праця//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.45