header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2010 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Рух спільнот «Віра і світло» PDF Друкувати Електронна адреса
Петро МАКОВЕЦЬКИЙ

«Віра і світло» – це рух спільнот. У центрі цих спільнот стоять розумово неповносправні особи, навколо яких згуртовуються їх батьки, приятелі, особливо молодь. Спільноти «Віри і світла», на відміну від «L’Arch», не є об’єднаннями, де члени живуть разом, це спільноти, члени яких зустрічаються регулярно і зав’язують тісні дружні стосунки. Вони діляться своїми труднощами і радощами, спільно відзначають свята, беруть участь у спільних молитвах і приймають Святе Причастя. Хоча рух «Віра і світло» зародився в римо-католицькому середовищі, він стає все більш екуменічним завдяки участі у ньому людей різних християнських віросповідань. На сьогодні існує понад 14 тисяч спільнот «Віри і світла» у більш ніж 80 країнах світу.
В Україні перша спільнота утворилася у Львові у 1992 році. Сьогодні в Україні існує 28 таких спільнот, у тому числі в Києві, Львові, Тернополі, Тячеві, Хусті, Кам’янці-Подільському, Жовкві, Стрию, Кохавино, Новому Роздолі, в Трускавці (Докладніше чит. в статті Лілії Васишак «Незбагненна тайна життя»).
Спільноти «Віра і світло» мають деякі особливості своєї духовности. Серцевина їх духовного життя – зустріч з Ісусом, захованим в серцях тих, хто слабкий, покривджений, самотній і стражденний. Духовність завжди повязана з любов’ю: це зростання в любові. І це зростання у «Вірі і світлі» народжується через стосунки з найслабшими, котрих вибрав і особливо любить Бог. Духовність «Віри і світла» – це, головним чином, співчуття. Це заклик не опиратися на успіх, а зійти вниз і бути поряд з тими, хто стоїть, здавалось би, на останньому місці. Це – служити і відкривати блаженство в омиванні ніг людям. Духовність любови і стосунків зі зламаною людиною реалізується у спільноті. «Віра і світло» – це спільноти, де люди об’єднані в любові й покликані піклуватися один про одного, молитися один за одного.
Рух «Віра і світло» не є надто централізованим, відірваним від місцевої Церкви. Ці спільноти покликані до заглиблення у власну культуру. Це означає, що кожна спільнота переживає сутність віри і світла віри у культурі власного народу, з усіма особливостями, притаманними цій культурі. Всі спільноти «Віри і світла» намагаються бути екуменічними, прагнуть до єднання всіх християн, роблять все можливе для цього. Вони беруть участь в житті місцевих парохій та й Церкви загалом.


Кожен найменший успіх дитини – це наша велика нагорода. Ми даємо дитині всю нашу любов і натомість можемо відчути велику любов і довіру. Думаю, що навіть дехто з нас вперше по-справжньому усвідомив ціль і правду людського життя, зрозумів справжню ціну любови і свободи, доброти і чесности, зичливости і мудрости.
Слова одного з батьків неповносправної дитини.

П. Маковецький. Рух спільнот «Віра і світло» // Слово № 2 (39) (2009) с. 38