header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Літопис по-сучасному і не тільки... PDF Друкувати Електронна адреса

Василь САЛІЙ

Важко уявити життя сучасної людини без інтернету. Сьогодні всесвітня павутина є головним джерелом інформації, як позитивної, так і негативної, як правдивої, так і численних фейків, провокацій, пропаганди... Тому пускатись у мандри віртуальним світом слід з розумом, переглядаючи радше ті сторінки, які принесуть нам хоча б якусь користь. Сайт семінарії є одним з джерел таких добрих новин. Тут користувач зможе не лише дізнатись щось про семінарію, а й духовно збагатитись, знайти цінні матеріали для наукових досліджень і просто з користю провести час. Сайт є тією ділянкою семінарійної діяльності, яка найбільше відкрита на зовнішній світ. Завдяки сайту будь-які відомості про семінарію легкодоступні будь-кому й будь-де.

Висвітлення новин

Висвітлення семінарійних новин є сьогодні головним завданням персоналу сайту. Адже життя семінариста справді цікаве: воно насичене молитвою, навчанням, служінням, які формують, виховують його – саме це максимально висвітлюється на інтернет-ресурсі. Крім того багатьох цікавить, що ж відбувається за неприступними стінами семінарії, як виховуються майбутні священики? Часто у людей складаються хибні стереотипи про семінарію і семінаристів. Інформація, що подається на інтернет-сторінці, дозволяє привідкрити завісу таємничості, поглянути, як живе і функціонує духовний навчальний заклад, сформувати уявлення про студента семінарії... Сайт можна прирівняти до своєрідного «літопису», в якому хронологічно простежуються історія семінарії як частинка історії Церкви, Дрогобича, України… Кожна подія є немов маленьким кроком, якими рухається вперед наша Церква. Кожна публікація супроводжується фотографіями, що робить її цікавішою і привабливішою для читачів.

Публікації з друкованих ЗМІ

На інтернет-сторінці семінарії користувач також знайде безліч статтей і публікацій на різноманітні богословські та суспільні теми, які раніше друкувались у церковних ЗМІ, зокрема й у семінарійному часописі «Слово», а також єпархіальних газетах «Жива вода» та «З любов'ю у світ». Авторами цих матеріалів є члени семінарійної спільноти – студенти і викладачі, а тому це також відкриває перед читачем особливості Дрогобицької семінарії.

«Оцифрована спадщина»

Таку назву має один з головних проектів семінарійного сайту. Його завданням є представити для широкого загалу в електронному форматі старі літургійні, канонічні, духовні та богословські книги нашої Церкви, які збереглись у дуже малій кількості внаслідок тривалих репресій проти Церкви. Зусиллями студентів та викладачів семінарії відбувається пошук такої літератури, робляться цифрові копії та викладаються на нашому інтернет-ресурсі. На сьогодні колекція сайту нараховує 75 книг і постійно поповнюється новими пам'ятками.

Відомості про семінарію

На сайті міститься детальна інформація про семінарію, зокрема подані відомості про членів ректорату, вихователів, духівників, професорсько-викладацький склад. Користувач може ознайомитись з навчальною програмою, складовими виховного процесу, діяльністю семінарійної спільноти. У розділі «Наші випускники» є відомості про всіх священиків та дияконів, які закінчили нашу семінарію. Розділ «Вступникам» подає вимоги для бажаючих стати семінаристами Дрогобицької духовної семінарії.

І це ще далеко не все, що пропонується гостям семінарійного сайту. Отож запрошуємо усіх завітати на нашу сторінку: http://dds.edu.ua.

Василь САЛІЙ. Літопис по-сучасному і не тільки...//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.37