header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Духовний провід у ДДС PDF Друкувати Електронна адреса

о. Степан УГРИН

Духовний провід у семінарії – це важлива ланка у плеканні покликання серед кандидатів до священства. Разом з цілим блоком навчальних дисциплін, що посвячені питанням духовності, він мав би закласти в майбутніх пастирів основні принципи мистецтва пізнання шляхів Святого Духа.

Тому щодня духівники семінарії мають можливість звернутися до студентів на Літургії через проповідь. Крім того для семінаристів проводяться духовні науки, які здебільшого є також майданчиком живого спілкування між студентами та духовними отцями. Тут кожен може поставити запитання духівникові чи то на ним запропоновану тему, чи на інші теми, якими цікавляться студенти самі.

Звичайно, чи не найбільш дієвим способом духовного проводу є духовні розмови, на які семінаристи можуть прийти до духівника, який цілодобово перебуває у семінарії. Духівник знає середовище, в якому постійно живуть студенти, а тому може надати їм цінні поради для вирішення різних кризових моментів, які іноді вони переживають. Унікальність духовного проводу в Дрогобицькій семінарії полягає в тому, що, крім постійно перебуваючого духівника, кілька інших духівників мають добові чергування. Вони очолюють богослужіння, проводять духовні конференції для студентів закріпленого за ними курсу, сповідають чи проводять духовну розмову. Духівниками є і одружені, і неодружені священики, а це є свідченням цінного досвіду для семінаристів, який допомагає їм у виборі майбутнього стану у священстві.

Зрозуміло, всі умови для духовного росту автоматично його не передбачають - тут потрібно неабиякої праці над собою, зокрема над своїми немочами, пристрастями. Зрештою, духовного життя неможливо навчити як якийсь предмет – це радше досвід віри, який передається від тих, хто його більше посідає.

о. Степан УГРИН. Духовний провід у ДДС//СЛОВО № 2 (66) 2016, с.13